Arkadiusz Milik mógł zerwać siatkę. Efektowny gol dla Juventusu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Arkadius Milik w akcji
PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Arkadius Milik w akcji

Powrót Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika pomógł Juventusowi w odniesieniu przełomowego zwycięstwa 3:0 z Bologną FC. Milik popisał się pięknym strzałem z woleja do bramki Łukasza Skorupskiego. Było co podziwiać.

Bianconeri mieli olbrzymie problemy przed przerwą reprezentacyjną. W poprzednim meczu skompromitowali się i przegrali 0:1 z Monzą. Nie zagrali wtedy powracający po kontuzji Wojciech Szczęsny oraz zawieszony Arkadiusz Milik. W niedzielę obu kadrowiczów Czesława Michniewicza nie zabrakło już w jedenastce Massimiliano Allegriego. Milik został ustawiony w duecie napastników u boku Dusana Vlahovicia.

W drużynie z Bolonii zagrał z kolei Łukasz Skorupski, czyli konkurent Wojciecha Szczęsnego z reprezentacji Polski, a także były kompan Arkadiusza Milika z Górnika Zabrze. To on interweniował jako pierwszy z dwóch rodaków bramkarzy. W początkowym kwadransie poradził sobie z zatrzymaniem Milika na przedpolu, a także z uderzeniem Westona McKenniego po dośrodkowaniu.

W 24. minucie Juventus już pokonał Łukasza Skorupskiego. Akcja bramkowa na 1:0 była głównie dziełem Serbów, choć rozpoczęła się przechwytem Milika. W kierunku bramki Bologni pognał Dusan Vlahović i wykonał dopieszczone podanie do Filipa Kosticia. Były pomocnik Eintrachtu Frankfurt miał sporo miejsca wewnątrz pola karnego i przymierzył z ostrego kąta przy dalszym narożniku.

W 30. minucie Arkadiusz Milik podjął pierwszą próbę pokonania strzałem Łukasza Skorupskiego, ale jego uderzenie było zbyt oczywiste i poleciało w miejsce zajmowane przez bramkarza Bologni FC.

Bologna prawie nie zbliżała się do bramki Wojciecha Szczęsnego. W odpowiedzi na gola Filipa Kosticia było jedno uderzenie z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała po nim nad poprzeczką. Dopiero w 40. minucie Szczęsny interweniował po zagraniu Lorenzo De Silvestriego. Do końca spotkania goście rzadko niepokoili bramkarza Juventusu.

W 51. minucie po raz drugi strzelił Arkadiusz Milik. Piłka trafiła do niego na linię pola karnego od Filipa Kosticia, jednak zabrakło dobrego ułożenia ciała i uderzenie zostało posłane o kilka pięter za wysoko. Skuteczniejszy był Dusan Vlahović i w 59. minucie zmienił wynik na 2:0. Ukrył się za plecami obrońców Bologni i pokonał Skorupskiego uderzeniem głową po dośrodkowaniu Westona McKenniego.

Arkadiusz Milik strzelił swojego gola w 62. minucie. Po potężnym kopnięciu Polaka zrobiło się 3:0 i było praktycznie po meczu. To było perfekcyjne technicznie uderzenie. Piłka spadła na stopie napastnika Juventusu, ułożyła się idealnie i niewiele później wpadła do bramki Skorupskiego pod poprzeczką. Milik zdobył czwartego gola dla Juventusu i kontynuuje zdobywanie serc w Turynie.

Polak miał jeszcze szansę na kolejnego gola. Strącona przez niego piłka, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, trafiła w słupek. W 81. minucie Milik został zmieniony na Moise Keana i pożegnały go ponownie brawa z trybun Allianz Stadium.

Juventus FC - Bologna FC 3:0 (1:0) 1:0 - Filip Kostić 24' 2:0 - Dusan Vlahović 59' 3:0 - Arkadiusz Milik 62'

Juventus: Wojciech Szczęsny - Danilo, Leonardo Bonucci, Bremer, Alex Sandro - Weston McKennie (60' Juan Cuadrado), Manuel Locatelli (77' Fabio Miretti), Adrien Rabiot (76' Mattia De Sciglio), Filip Kostić (60' Leandro Paredes) - Arkadiusz Milik (81' Moise Kean), Dusan Vlahović

Bologna: Łukasz Skorupski - Lorenzo De Silvestri (61' Andrea Cambiaso), Kevin Bonifazi, Joaquin Sosa, Charalampos Lykogiannis - Jerdy Schouten (77' Michel Aebischer), Nicolas Dominguez (61' Gary Medel) - Riccardo Orsolini, Roberto Soriano (77' Lewis Ferguson), Nicola Sansone (61' Emanuel Vignato) - Marko Arnautović

Żółta kartka: Sosa (Bologna)

Sędzia: Rosario Abisso