VAR zadecydował o wyniku meczu Ruchu Chorzów w Rzeszowie

W Rzeszowie odradzająca się ostatnio piłkarsko Resovia podejmowała lidera Fortuna I ligi Ruch Chorzów. Potyczka zakończyła się remisem 1:1. Wynik gry otworzyli gospodarze, goście wyrównali po rzucie karnym.

Michał Piegza
Tomasz Wójtowicz WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Wójtowicz
Ruch Chorzów po raz trzeci w 2022 roku gościł w Rzeszowie. Wcześniej dwukrotnie pokonał Stal. Sobotni rywal - Resovia, początek sezonu miał słaby, ale po zmianie trenera drużyna zaczęła punktować i przede wszystkim wygrywać. W mini tabeli z trzech ostatnich spotkań rzeszowianie plasowali się na 2. miejscu, tuż za Niebieskimi.

Dobrą formę gospodarze potwierdzili już na początku spotkania. W 9. minucie w sytuacji sam na sam z Jakubem Bieleckim znalazł się Pedro Vieira i Resovia cieszyła się z prowadzenia.

Ruch budził się dość długo. Do końca 1. połowy Niebiescy stworzyli kilka okazji, ale grą nie zachwycali i wyrównać nie byli w stanie. Nic dziwnego, że Jarosław Skrobacz w przerwie dokonał trzech zmian. W 2. części Niebiescy zaczęli grać szybciej, kreowali okazje bramkowe.

Ruchowi wyrównać udało się w 66. minucie. Strzał Macieja Sadloka ręką zablokował Daniel Morys. Sędzia dopiero po analizie VAR podyktował dla chorzowian rzut karny i pokazał graczowi z Rzeszowa drugą kartkę w spotkaniu. Z "jedenastki" do siatki trafił Daniel Szczepan, a gospodarze w niewiele ponad dwóch końcowych kwadransach musieli grać w osłabieniu.

W nich pod bramkami niewiele się działo. Goście nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi i spotkanie zakończyło się zasłużonym podziałem punktów.

Resovia - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
1:0 - Pedro Vieira 9'
1:1 - Daniel Szczepan (k.) 66'

Resovia: Branislav Pindroch - Daniel Morys, Mateusz Bondarenko, Ruben Hoogenhout, Radosław Adamski - Pedro Vieira, Radosław Bąk (68' Filip Mikrut), Bartosz Kwiecień (75' Klaudiusz Krasa), Marek Mróz, Bartłomiej Eizenchart (63' Kamil Antonik) - Maciej Górski (75' Paweł Wojciechowski).

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Przemysław Szur, Maciej Sadlok - Kacper Michalski (46' Łukasz Moneta), Jakub Piątek (46' Mikołaj Kwietniewski), Patryk Sikora (79' Artur Pląskowski), Tomasz Swędrowski, Tomasz Foszmańczyk (46' Łukasz Janoszka), Tomasz Wójtowicz (79' Jakub Witek) - Daniel Szczepan.

Żółte kartki: Morys, Kwiecień, Mróz, Wojciechowski (Resovia) oraz Wójtowicz, Szur, Kasolik (Ruch).

Czerwona kartka: Morys (Resovia), /za dwie żółte, 64'/.

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Trenerzy po meczu Ruchu Chorzów. "Stąd irytacja na trybunach"