Wstrząs w Sevilli po porażce z Borussią. To musiało się tak skończyć

Sevilla FC opublikowała komunikat kilka minut po porażce 1:4 z Borussią Dortmund. Julen Lopetegui nie będzie dłużej prowadził drużyny ze stolicy Andaluzji.

Rafał Szymański
Julen Lopetegui PAP/EPA / JOSE MANUEL VIDAL / Na zdjęciu: Julen Lopetegui
Do rywalizacji z Borussią Dortmund piłkarze Sevilli przystąpili w minorowych nastrojach. Hiszpański zespół wygrał zaledwie jeden mecz w sezonie 2022/23 i w starciu z BVB był skazywany na porażkę.

Niespodzianki na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan nie było. Bramkarz Sevilli skapitulował po strzałach Jude'a Bellinghama (dwa gole), Karima Adeyemiego oraz Juliana Brandta. Autorem honorowego gola dla Andaluzyjczyków był Youssef En Nesyri.

Porażka 1:4 była gwoździem do trumny opiekuna gospodarzy. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu, ostatecznie Julen Lopetegui został zwolniony. Na stanowisku trenera był zatrudniony od trzech lat. 56-latek nie wypełni kontraktu, który miał obowiązywać do połowy 2024 roku.

"Sevilla FC zaoferowała Julenowi Lopeteguiemu możliwość publicznego pożegnania się na Ramon Sanchez Pizjuan. Chcemy podziękować za profesjonaizm i dobrą pracy w ciągu ponad trzech lat, a także życzyć mu powodzenia i sukcesów w nowych projektach zawodowych" - napisano.

Wraz z Sevillą Lopetegui wygrał Ligę Europy w sezonie 2019/20. W przeszłości prowadził między innymi Rayo Vallecano, FC Porto, Real Madryt i hiszpańską reprezentację.