Nokaut. Tak wygląda klasyfikacja strzelców La Liga

Nie o takim debiucie w El Clasico marzył Robert Lewandowski. Nowy snajper FC Barcelony nie znalazł sposobu na bramkarza Realu Madryt, ale niezmiennie prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Angelo Blankespoor/Soccrates / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
To był pierwszy bezpośredni pojedynek Roberta Lewandowskiego z Karimem Benzemą w sezonie 2022/23. Tym razem lepszy okazał się Francuz, który w 12. minucie rozpoczął strzelanie na Santiago Bernabeu. Golkiper FC Barcelony poradził sobie ze strzałem Viniciusa Juniora, lecz nie był w stanie zatrzymać 34-latka.

Później przed szansą stanął kapitan reprezentacji Polski. Z niewielkiej odległości Lewandowski fatalnie spudłował, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Real Madryt podwoił swoje prowadzenie w 35. minucie. Fede Valverde otrzymał podanie od Ferlanda Mendy'ego, po czym precyzyjnym strzałem pokonał Marca-Andre ter Stegena.

Przed końcem regulaminowego czasu "Lewy" zaliczył piękną asystę. Nadzieję kibicom FC Barcelony przywrócił Ferran Torres. W doliczonym czasie jeszcze Rodrygo wykorzystał rzut karny. Ostatecznie w niedzielnym szlagierze niespodzianki nie było. "Królewscy" zwyciężyli 3:1 z Katalończykami przed własną publicznością.

Lewandowski wystąpił po raz pierwszy w El Clasico i był skutecznie powstrzymywany przez obrońców Realu. 34-latek wciąż ma na swoim koncie dziewięć bramek i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców Primera Division.

Kadrowicz ma trzybramkową przewagę nad grupą pościgową. Najskuteczniejszym piłkarzem Realu pozostaje natomiast Vinicius Junior (pięć goli). Wspomniani Benzema, Valverde i Rodrygo zdobyli w tym sezonie po cztery bramki.