Polacy chcą zmienić piłkę nożną? Powstały rozgrywki dla influencerów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: Wojciech Gola i Michał Baron
Instagram / Na zdjęciu: Wojciech Gola i Michał Baron
zdjęcie autora artykułu

W ostatnim czasie popisy influencerów na sportowych arenach są niezwykle popularne. Tym razem powstała organizacja MOVE Federation, czyli freakowa odmiana piłki nożnej. Znamy pierwsze gwiazdy oraz zasady tego turnieju.

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o dostosowaniu piłki nożnej do potrzeb współczesnych odbiorców. Taką próbą chcą podjąć Polacy, którzy stworzyli MOVE Federation. Ma to być odpowiednik freak fightów w świecie piłki nożnej.

Organizatorzy zaplanowali trzy wydarzenia - dwa turnieje eliminacyjne oraz wielki finał. Pierwsza impreza ma się odbyć już 19 listopada w Arenie Gliwice. Rozgrywki mają formułę rywalizacji drużyn prowadzonych przez popularnych inflencerów. Na ten moment znamy jedynie kapitanów ekip biorących udział w pierwszym wydarzeniu.

MOVE Federation. Kto wystąpi?

Na ten moment znamy kapitanów siedmiu zespołów. Są to jedni z najpopularniejszych influencerów w Polsce:

Nietypowe zasady MOVE Federation

Nowa organizacja piłkarska ma wyróżniać się nietypowymi zasadami. Nowy format rozgrywek ma być czymś, co zainteresuje młodych widzów do tego, aby zainteresować się piłką nożną.

Pierwsza zmiana to fakt, że boisko przyjmie kształt elipsy o wymiarach 20m x 45m. Długość meczu to dwie połowy po 10 minut. Natomiast każda z drużyn liczyć będzie sześć osób (bramkarz i pięciu zawodników z pola) - bez możliwości zmian.

Co ciekawe, wprowadzono tzw. SuperBohatera. Każda z drużyn będzie mogła wezwać siódmego zawodnika, który na 120 sekund wzmocni zespół. Taka możliwość będzie jeden raz na spotkanie. Wystarczy podbiec w wyznaczone miejsce i przycisnąć odpowiedni przycisk. Na konferencji zapowiadającej to wydarzenie była mowa o profesjonalnym piłkarzu. Rzeczywistość jest jednak inna, ponieważ "SuperBohaterem" będzie wcześniej wyznaczony piłkarz klubu KTS Weszło, który rywalizuje w 5. lidze.

Promocja ofensywnego stylu gry

MOVE Federation ma wyróżniać się tym, iż podczas meczów będzie bardzo dużo się działo. Dlatego organizatorzy zdecydowali się usunąć zasady o spalonym. Co więcej, sędziowie będą mogli ukarać zespół za pasywną grę.

Trzeba również podkreślić, iż gole będą miały różną wagę. Jeden punkt zostanie przyznany za "standardową" bramkę. Gol zza połowy boiska to już dwa punkty. Natomiast bardziej ekwilibrystyczne bramki (przewrotka, "szczupak" lub nożyce) to już trzy punkty.

Kolejne szczegóły nadchodzącego wydarzenia oraz pozostali członkowie poszczególnych drużyn będą ogłaszani w najbliższych dniach. Na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób zostanie przeprowadzona transmisja z tych rozgrywek.

Zobacz także: Robert Lewandowski zrobił show Zobacz także: Znany muzyk stracił ogromne pieniądze na El Clasico

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to może być samobój roku. Aż złapał się za głowę

Źródło artykułu: