Bolesna porażka kadry U-17 na rozpoczęcie eliminacji mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała 0:2 z Czarnogórą w pierwszym meczu grupy 5 eliminacji do mistrzostw Europy w ramach turnieju rozgrywanego w Polsce.

Rafał Sierhej
Reprezentacja Polski do lat 17 poniosła bolesną porażkę 0:2 z Czarnogórą na własnym boisku. Spotkanie rozgrywane było na Stadionie Miejskim w Szubinie i było dla naszych orłów początkiem walki w eliminacjach do mistrzostw Europy u-17.

Mecz dla podopiecznych Marcina Włodarskiego rozpoczął się najgorzej, jak tylko mógł. Biało-Czerwoni bardzo szybko stracili pierwszego gola. Już w 6. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 0:1 na korzyść gości.

Czarnogórcy wykorzystali błąd w wyprowadzeniu piłki naszych reprezentantów i wyszli na prowadzenie. Z pewnością można było tego gola uniknąć. Podobnie można spokojnie powiedzieć o bramce straconej w 24 minucie.

W tej sytuacji na pewno lepiej mógł zachować się stojący w naszej bramce Miłosz Piekutowski. Młody golkiper wpuścił piłkę pod pachą i ostatecznie przyczynił się do porażki reprezentacji prowadzonej przez Włodarskiego.

W grupie naszych piłkarzy czekają jeszcze dwa spotkania. Biało-Czerwoni w najbliższych dniach zmierzą się z reprezentantami Austrii oraz Andory. Aby być pewnym zagrania w kolejnej fazie, trzeba zająć minimum drugą lokatę.

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"