Nie mogło być inaczej. Lewandowski z kolejnym wyróżnieniem

FC Barcelona pewnie pokonała na Spotify Camp Nou Villarreal (3:0). Sygnał do odjazdu dał Robert Lewandowski, który finalnie zaliczył dublet i... został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Krzysztof Kaczmarczyk
Robert Lewandowski PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
To był arcyważny pojedynek dla FC Barcelony i jej trenera Xaviego, którego pozycja po ostatnich wynikach jest mocno zachwiana.

Na tle wymagającego przeciwnika, jakim bez dwóch zdań jest Villarreal, Barca pokazała się jednak z bardzo dobrej strony.

Do sukcesu pociągnął ją nie kto inny, tylko Robert Lewandowski. To Polak otworzył wynik meczu w 31. minucie, gdy wykorzystał podanie Jordiego Alby, odwrócił się w polu karnym i uderzył nie do obrony.

Po czterech minutach Spotify Camp Nou eksplodowało kolejny raz, bo "Lewy" trafił ponownie. I to jak! Rozpoczął akcję z lewej strony, popatrzył i przymierzył z dystansu perfekcyjnie.

Oba gole Lewandowskiego w meczu z Villarrealem -->> Można przewijać w nieskończoność. "Lewy" to zrobił w 4 minuty

Przed przerwą trafił jeszcze Ansu Fati i pojedynek był rozstrzygnięty. Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie, a "Lewy" spokojnie mógł opuścić boisko już na kwadrans przed jego zakończeniem.

To i tak nie miało żadnego wpływu na fakt, że kapitan reprezentacji Polski został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Lewandowski w tym sezonie ma na swoim koncie 10 występów w Primera Division. Statystyki? Imponujące. W tym czasie zdobył bowiem 11 goli i zaliczył jeszcze trzy asysty. Dodać do tego należy pięć goli w czterech meczach Ligi Mistrzów.

Tak Lewandowski reaguje na niepowodzenia. "Znowu zrobił coś magicznego"
Słynny trener na trybunach Camp Nou. To on poprowadzi "Lewego"?

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)