Cztery gole w derbach Śląska. Czwarty raz Ruchu Chorzów

Po kilku latach GKS Tychy ponownie zagrał w derbach z Ruchem Chorzów. Wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie potyczka zakończyła się remisem 2:2.

Michał Piegza
Łukasz Moneta WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Łukasz Moneta
Tyszanie do derbów z Ruchem przystępowali po wygranej w Rzeszowie nad innym beniaminkiem Fortuna I ligi Stalą. Niebiescy przed tygodniem wygrali w derbach z GKS-em Katowice. Goście w trzech ostatnich potyczkach wyjazdowych remisowali 1:1.

Na pierwszego gola w derbach czekać trzeba było do 16. minuty. W polu karnym Niebieskich przewrócił się Daniel Rumin. Napastnik zachował się sprytem, po chwili wstał i wykorzystując zawahanie obrońców Ruchu wbił piłkę do siatki. Gospodarze mogli pójść za ciosem. Osiem minut później piłka trafiła w poprzeczkę bramki Niebieskich.

Goście wyższe przełożenie wrzucili przed przerwą i zdołali w kilka minut zdobyć dwa gole. W 40. minucie z lewej strony dośrodkował Tomasz Wójtowicz i niezbyt wysoki Tomasz Swędrowski głową trafił do siatki. Pięć minut później w polu karnym piłkę otrzymał Artur Pląskowski i Ruch prowadził.

Tyszanie po zmianie stron potrzebowali zaledwie dwóch minut, aby wyrównać. Po dośrodkowaniu z prawej strony źle na przedpolu zachował się Jakub Bielecki, a obrońca pozwolił Ruminowi wbić piłkę do siatki z metra.

W kolejnych minutach bramki aktywniej poszukiwali chorzowianie. Jednak więcej goli w derbowej potyczce już nie padło.

GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:2 (1:2)
1:0 - Daniel Rumin 16'
1:1 - Tomasz Swędrowski 40'
1:2 - Artur Pląskowski 45'
2:2 - Daniel Rumin 47'

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka (69' Dominik Połap), Petr Buchta, Wiktor Żytek, Krzysztof Wołkowicz - Marcin Kozina (78' Gracjan Jaroch), Jan Biegański, Antonio Domínguez (89' Michał Ploch), Mateusz Czyżycki, Patryk Mikita - Daniel Rumin (89' Krzysztof Machowski).

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Przemysław Szur, Remigiusz Szywacz - Kacper Michalski (61' Jakub Piątek), Patryk Sikora, Mikołaj Kwietniewski (85' Łukasz Moneta), Artur Pląskowski (61' Łukasz Janoszka), Tomasz Swędrowski (79' Tomasz Foszmańczyk), Tomasz Wójtowicz - Daniel Szczepan.

Żółte kartki: Mańka, Buchta, Rumin (GKS) oraz Szczepan, Szywacz (Ruch).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Widzów: 6873.