Lech Poznań zostaje w pucharach. Kiedy losowanie?

Kolejorz zagra wiosną w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. W swojej grupie zajął drugie miejsce, więc powalczy o wejście do najlepszej "16". Kiedy Lech Poznań pozna następnego przeciwnika?

Kristoffer Velde PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Kristoffer Velde
Losowanie fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy rozpocznie się w poniedziałek 7 listopada o godzinie 14. Dojdzie do niego tradycyjnie w szwajcarskim Nyonie.

W czwartek Lech Poznań stanął przed teoretycznie trudnym zadaniem w meczu na własnym stadionie z Villarrealem. Nie dał się jednak zdominować i wyczekał na dobry moment do przeprowadzenia kontrataku. Od 27. minuty Kolejorz miał przewagę 1:0 dzięki strzałowi Kristoffera Velde. Z takim wynikiem zszedł do szatni.

Po przerwie Lech podwoił prowadzenie na 2:0 i nie musiał oglądać się na wynik równolegle rozgrywanego meczu Hapoela Beer Szewa z Austrią Wiedeń. Piłka powędrowała w pobliże bramki od Mikaela Ishaka, przez Kristoffera Velde, do Michała Skórasia. Kadrowiczowi Czesława Michniewicza pozostało oddać uderzenie z bliska do bramki.

Lech potrafił jeszcze poprawić wynik na 3:0 po kolejnej stracie gości w 77. minucie. Tym razem piłka trafiła bezpośrednio od Mikaela Ishaka do Michała Skórasia, a temu ponownie pozostało oddać uderzenie z bliska do sieci.

Tym samym Lech zajął w grupie drugie miejsce premiowane awansem i w Lidze Konferencji Europy pozostaje wspólnie z Villarrealem. Z rozgrywkami pożegnali się Hapoel Beer Szewa oraz Austria Wiedeń.

Czy Lech Poznań awansuje do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy?