Napoli ucieka! Hit dla lidera Serie A. Pokazał się Piotr Zieliński

Piotr Zieliński zaliczył kolejny bardzo dobry występ. Polak zanotował asystę przy pierwszym trafieniu Napoli. Lider Serie A pokonał w Bergamo Atalantę 2:1 i uciekł rywalowi na osiem punktów.

Michał Piegza
piłkarze SSC Napoli PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli
To był jeden z trzech hitów 13. kolejki Serie A. Wicelider Atalanta gościł lidera Napoli. Przed spotkaniem goście nad rywalem mieli pięć punktów przewagi.

W spotkanie lepiej weszli miejscowi, którzy już w 4. minucie powinni prowadzić. Ademola Lookman znalazł się w sytuacji sam na sam z Alexem Meretem, bramkarz zdołał odbić uderzenie.

W 16. minucie po rzucie rożnym pod bramką Napoli doszło do zamieszania. Piłkę blokowali obrońcy, ale gola nie było. Po analizie VAR okazało się, że jeden z graczy gości zagrywał ręką. Sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Lookman.

Napoli odpowiedziało błyskawicznie. W 23. minucie, po pierwszym strzale gości, był remis. Z pola karnego mięciutko dośrodkował Piotr Zieliński, a Victor Osimhen  uderzeniem głową z pięciu metrów wyrównał.

Dwanaście minut później lider Serie A trafił po raz drugi. Osimhen w polu karnym minął rywala, wyłożył piłkę Eljifowi Elmasowi, a ten uderzył obok bramkarza. Piłkę starał się jeszcze wybić przed linią obrońca, ale nie dał rady.

Do końca 1. połowy Atalanta nie była w stanie zaskoczyć gości z Neapolu, którzy mecz mieli pod kontrolą. Po zmianie stron na pierwszą groźną okazję czekać trzeba było do 55. minuty. Joakim Maehle z łatwością przedostał się w pole karne, jego strzał odbił bramkarz, poprawka Lookmana trafiła w poprzeczkę!

Remis powinien być w 63. minucie. Na szósty metr dogrywał Lookman, ale Rasmus Hojlund w wybornej sytuacji skiksował. Chwilę później plac gry opuścił Zieliński.

Atalanta musiała zacząć ryzykować w tyłach, ale mimo tego nie była w stanie poważniej zagrozić drużynie z Neapolu. Goście sprytnie urywali kolejne minuty, niewiele dawały przeprowadzane zmiany.

Po emocjach powinno być na dwanaście minut przed końcem. Po pierwszej groźnej w 2. połowie szanse Napoli, Giovanni Simeone z pola karnego uderzył tuż obok słupka. Korzystniejszej okazji do końca spotkania żadna z drużyn już sobie nie stworzyła. Dzięki wygranej w Bergamo Napoli uciekło Atalancie na osiem punktów.

Atalanta Bergamo - SSC Napoli 1:2 (1:2)
0:1 - Ademola Lookman (k.) 19'
1:1 - Victor Osimhen 23'
1:2 - Eljif Elmas 35'

Atalanta Bergamo: Juan Musso - Giorgio Scalvini, Merih Demiral, Rafael Toloi - Hans Hateboer (86' Brandon Soppy), Mario Pasalić (70' Ruslan Malinovskiy), Teun Koopmeiners (80' Marten de Roon), Joakim Maehle, Ederson, Ademola Lookman (80' Jeremie Boga) - Rasmus Hojlund (70' Duvan Zapata).

SSC Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Juan Jesus, Kim Min Jae, Mathias Olivera - Andre-Franck Zambo Anguissa (90+3' Gianluca Gaetano), Stanislav Lobotka, Piotr Zieliński (64' Tanguy Ndombele) - Hirving Lozano (64' Matteo Politano), Victor Osimhen (75' Giovanni Simeone), Eljif Elmas (90+3' Alessio Zerbin).

Żółte kartki: Demiral, Hojlund, Zapata, Toloi (Atalanta) oraz Kim (Napoli).

Sędzia: Maurizio Mariani.