Piotr Zieliński błysnął przed mundialem. Nowy rekord Napoli

Napoli jest zdecydowanym liderem Serie A. Drużyna zakończyła złotą jesień zwycięstwem 3:2 z Udinese Calcio. Piotr Zieliński strzelił jednego z goli i wybiera się do Polski z dobrze nastawionym celownikiem.

Hirving Lozano (z lewej) i Piotr Zieliński Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Hirving Lozano (z lewej) i Piotr Zieliński
Piotr Zieliński oddał strzał do bramki Udinese w 31. minucie. Polak zakończył pięknym uderzeniem szybki atak Napoli. Akcja została przeprowadzona przez Victora Osimhena oraz Hirvinga Lozano. Już w polu karnym Zieliński przełożył sobie piłkę oraz przeciwnika dzięki przyjęciu, a następnie przerzucił ją lobem ponad Marco Silvestrim. Było co oklaskiwać.

Kadrowicz Czesława Michniewicza zdobył drugą bramkę w drugim z rzędu meczu przeciwko byłemu klubowi. W poprzednim również trafił na 2:0 do siatki Empoli. Piotr Zieliński wybiera się na zgrupowanie reprezentacji Polski z dobrze nastawionym celownikiem. Jego liczby w sezonie Serie A to trzy gole oraz pięć asyst.

Pierwsza bramka dla Napoli padła w 15. minucie. Victor Osimhen ukrył się między obrońcami Udinese i wyszedł w powietrze, opierając się na barkach przeciwnika. Nigeryjczyk strzelił na 1:0 głową po dośrodkowaniu Eljifa Elmasa z lewego skrzydła. Osimhen jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców Serie A z dziewięcioma golami na koncie.

Napoli w swoim stylu przejęło inicjatywę. Azzurri zdominowali pierwszą połowę i nawet jeżeli nie stworzyli sobie multum sytuacji podbramkowych, to stworzyli ich więcej niż przeciwnik, a przede wszystkim dwie wykorzystali.

Między golami Victora Osimhena i Piotra Zielińskiego przyjezdni przeprowadzili jeden atak, który miał pomóc w doprowadzeniu do remisu. Później gra przebiegała pod znakiem fauli oraz urazów. Już w pierwszej połowie Udinese straciło kontuzjowanego lidera Gerarda Deulofeu.

W 58. minucie Eljif Elmas strzelił na 3:0. Trudno było odpowiedzieć na pytanie, czy ładniejsze było podanie na wolne pole Andrego-Francka Zambo Anguissy czy też wykończenie Macedończyka w polu karnym. Eljif Elmas oszukał Jakę Bijola zwodem i strzelił do bramki z dużego palca po ułożeniu piłki podeszwą. Dubler kontuzjowanego Chwiczy Kwaracchelii wyrósł na najważniejszego piłkarza meczu.

Sytuacja gości była trudna i rzadko zbliżali się do bramki Napoli. Drużyna z Udine nie przypomina już samej siebie z początku sezonu i statystowała na stadionie lidera. Dopiero w ostatnim kwadransie podjęła ambitny pościg. 79. minucie goście strzelili gola na 1:3. Ilija Nestorovski pokonał Alexa Mereta uderzeniem po zgraniu klatką piersiową Isaaca Successa. Z kolei w 82. minucie Lazar Samardzić trafił na 2:3 po zabraniu piłki Kimowi Minowi Jaemu, dzięki czemu w Neapolu zrobiło się gorąco.

Napoli zmierzało pewnym krokiem po mistrzostwo Włoch w rundzie jesiennej. Niepokonana w Serie A drużyna odniosła 11. zwycięstwo z rzędu. To nowy rekord w historii klubu.

SSC Napoli - Udinese Calcio 3:2 (2:0)
1:0 - Victor Osimhen 15'
2:0 - Piotr Zieliński 31'
3:0 - Eljif Elmas 58'
3:1 - Ilija Nestorovski 79'
3:2 - Lazar Samardzić 82'

Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Juan Jesus (60' Leo Ostigard), Kim Min Jae, Mathias Olivera (46' Mario Rui) - Andre-Franck Zambo Anguissa, Stanislav Lobotka, Piotr Zieliński (67' Tanguy Ndombele) - Hirving Lozano (59' Matteo Politano), Victor Osimhen, Eljif Elmas

Udinese: Marco Silvestri - Nehuen Perez, Jaka Bijol, Enzo Ebosse - Kingsley Ehizibue, Sandi Lovrić, Tolgay Arslan (56' Lazar Samardzić), Walace (71' Mato Jajalo), Roberto Pereyra - Beto (71' Ilija Nestorovski), Gerard Deulofeu (26' Isaac Success)

Żółte kartki: Jesus, Rui (Napoli) oraz Walace, Pereyra, Ebosse (Udinese)