Ojciec wielkiego talentu potwierdza. Przyjadą obejrzeć ośrodek giganta

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ricardo Moreira / Na zdjęciu: Endrick
Getty Images / Ricardo Moreira / Na zdjęciu: Endrick
zdjęcie autora artykułu

Ojciec Endricka w rozmowie z brazylijskim portalem UOL Esporte potwierdził, że przyjadą obejrzeć ośrodek treningowy jednego z hiszpańskich gigantów. Mówi się, że to właśnie Hiszpania będzie nowym domem utalentowanego Brazylijczyka.

[tag=721]

Real Madryt[/tag] w ostatnich latach bardzo mocno zmienił swoją politykę transferową. "Królewscy" niegdyś skupowali wielkie gwiazdy i tworzyli drużyny "Galacticos" płacąc setki milionów euro. Od 2018 roku działacze "Los Blancos" zdecydowali się tworzyć własnych "Galacticos" sprowadzając utalentowanych Brazylijczyków.

Tak było w przypadku Viniciusa Juniora, Rodrygo Goesa czy Edera Militao. Cała trójka pokazała już, że warto było zapłacić za nich po kilkadziesiąt milionów euro. Po kilku latach w Madrycie weszli bowiem na światowy poziom.

Od dawna wiele mówi się o możliwych przenosinach Endricka do Realu Madryt. To właśnie ten 16-letni Brazylijczyk miałby w przyszłości uzupełnić ofensywny tercet, który planują mieć działacze "Los Blancos".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Neymar błysnął geniuszem. Zrobił to jako jedyny

Ojciec piłkarza w rozmowie z brazylijskimi mediami potwierdził rozmowy ze stołecznym klubem. - Po rozmowach w Madrycie poczekają na naszą odpowiedź, by zobaczyć, czy przylecieć do Sao Paulo z propozycją dla Palmeiras - powiedział tata wielkiej brazylijskiej perełki.

W kontrakcie młodego napastnika zapisana jest podobno klauzula odejścia. Ta według mediów wynosić ma 60 milionów euro. Dziennikarze stwierdzają, że brazylijski zespół nie ma zamiaru negocjować w tej kwestii.

Brazylijczyk niedawno zadebiutował w dorosłym zespole Palmeiras. Trzy tygodnie temu pojawił się na murawie w meczu 30. kolejki brazylijskiej Serie A. W środę 26 października strzelił swojego pierwszego gola w dorosłym futbolu. Rozpoczął od dubletu przeciwko Atletico Paranaense.

Czytaj także: Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki" Ostatni uczestnik mundialu wyłoniony! Zdecydował błyskawiczny gol

Źródło artykułu: