Widziałeś, jak on to strzelił? Mbappe jest nie do zatrzymania! [WIDEO]

Miał być wielką gwiazdą mistrzostw świata w Katarze i jak na razie radzi sobie znakomicie! Kylian Mbappe poprowadził reprezentację Francji do zwycięstwa z Danią 2:1, zdobywając dwie gole. Bramkę nr 2 strzelił... udem. Musisz to zobaczyć!

Michał Fabian
radość Kyliana Mbappe i jego gol na 2:1 w meczu z Danią Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: radość Kyliana Mbappe i jego gol na 2:1 w meczu z Danią
Francja jest już pewna gry w fazie pucharowej mundialu Katar 2022. Podopieczni Didiera Deschampsa odnieśli drugie zwycięstwo w grupie D. Po pokonaniu Australii (4:1) rozstrzygnęli na swoją korzyść zacięte spotkanie z Danią (2:1).

Bohaterem został ten, który miał w Katarze błyszczeć - Kylian Mbappe. Gwiazdor Paris Saint-Germain w 61. minucie otworzył wynik, wykorzystując zagranie Theo Hernandeza.

Duńczycy wyrównali kilka minut później, za sprawą klubowego kolegi Roberta Lewandowskiego Andreasa Christensena. Decydujący cios zadał Mbappe, który sprytnie zachował się w polu bramkowym rywali, wpychając piłkę do siatki... udem po podaniu Antoine'a Griezmanna.

To już trzeci gol Mbappe na tym turnieju. Francuz prowadzi w klasyfikacji strzelców ex aequo z Ennerem Valencią z Ekwadoru. Po dwa gole na koncie mają: Cody Gakpo (Holandia), Ferran Torres (Hiszpania), Olivier Giroud (Francja), Richarlison (Brazylia), Bukayo Saka (Anglia) oraz Mehdi Taremi (Iran).

W ostatnim spotkaniu w grupie "Trójkolorowi" zmierzą się z Tunezją (30 listopada, godz. 16.00).