Dotknął czy nie dotknął? Ronaldo był pewny, że to jego gol [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport  / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo był pewny, że zdobył gola
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo był pewny, że zdobył gola

W 54. minucie meczu mundialu 2022 Portugalia - Urugwaj padła bramka Bruno Fernandesa. Golkiper ewidentnie był zdezorientowany, bo w akcję wmieszał się Cristiano Ronaldo. Sam Portugalczyk był przekonany, że to jego gol.

Niespełna dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy reprezentacja Portugalii ruszyła do ataku, szukając kolejnego gola na mistrzostwach świata 2022 w Katarze. W pewnym momencie Bruno Fernandes posłał piłkę w pole karne.

Bardziej było to dośrodkowanie, aniżeli strzał. Wydawało się, że Cristiano Ronaldo trącił futbolówkę. - Ronaldo i 1:0. Portugalia! Cristiano Ronaldo - czy trącił tę piłkę? Jeśli tak, jest to jego dziewiąty gol w historii występów na mistrzostwach świata - emocjonował się komentujący to spotkanie Jacek Laskowski.

Sam Ronaldo był przeszczęśliwy. Był pewny, że to jego trafienie. - Wydaje się, że lekko piłka muśnięta - oceniał na antenie TVP Marcin Żewłakow. - Trącił, trącił - dodawał Laskowski, już po analizie powtórek.

Ostatecznie gol został zapisany na konto Bruno Fernandesa. W 93. minucie ten sam zawodnik zdobył bramkę z rzutu karnego, a Portugalia pokonała Urugwaj 2:0.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty