Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Ale ich to boli! Skandaliczne słowa Rosjanina po awansie Polski

- J**** tę Polskę! - wypalił Igor Szalimow, rosyjski trener piłkarski. W taki sposób zareagował na fakt, że reprezentacja Polski awansowała do 1/8 mistrzostw świata 2022 w Katarze.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Igor Szalimow Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Igor Szalimow
Rosjan nadal bardzo boli fakt, że ich reprezentacja nie gra na mistrzostwach świata 2022 w Katarze. O to jednak mogą mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie, a przede wszystkim do Władimira Putina.

To właśnie on 24 lutego bieżącego roku wydał rozkaz ataku w Ukrainę, gdzie wojna trwa do dnia dzisiejszego.

W konsekwencji tego ruchu cały sportowy świat (i nie tylko) odwrócił się od Rosjan i wykluczył ich ze swoich rozgrywek. W tym gronie jest oczywiście FIFA i UEFA.

ZOBACZ WIDEO: Francuzi już piszą o meczu z Polską

Przypomnijmy, że Rosjanie mieli stoczyć bój o mundial z reprezentacją Polski w półfinale barażu. Spotkanie miało zostać rozegrane w Moskwie, ale finalnie do niego nie doszło - Biało-Czerwoni decyzją FIFA awansowali do finału walkowerem.

Teraz, już na mundialu, nasza kadra mogła cieszyć się z pierwszego od 36 lat awansu do 1/8 turnieju. - Polacy awansowali do fazy pucharowej mundialu? J**** tę Polskę! Przez nią Rosja nie gra - wypalił Igor Szalimow cytowany przez serwis championat.com.

Na tym jednak były trener m.in. FK Krasnodar nie poprzestał. - Jako pierwsi odmówili gry z reprezentacją Rosji, potem inne drużyny zaczęły odmawiać. Z tego powodu Rosja nie zagrała na mundialu. Teraz z tego powodu musimy zmienić konfederację na azjatycką. Nie chcę tego robić. Nie chcę, żeby tak było! Ale dopóki FIFA i UEFA mają obecne władze, dopóty to się nie zmieni. Rosja nie będzie miała szansy na powrót - dodał.

Szalimow został też zapytany o to, jak prezentuje się polska reprezentacja w Katarze. - Nie obchodzi mnie, jak grała Polska. Jest tyle drużyn, które wyglądają ciekawiej - przyznał.

- W ogóle nie patrzę na Polskę. Musisz walczyć o swój kraj, ale nie widzę tam czegoś takiego - zakończył wątek.

Zobacz także:
"Nabałaganiłem, więc posprzątałem". Szczęsny wspomina wielki moment w Katarze
Prezes PZPN zabrał głos przed meczem z Francją. "Po raz kolejny na to liczę"

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP. 

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×