Istne szaleństwo. Tak cieszyli się kibice w Zagrzebiu

Chorwaccy fani futbolu wylegli na ulice miast, by świętować brązowy medal swojej reprezentacji na mundialu Katar 2022. Zobacz, co działo się w Zagrzebiu.

Piotr Bobakowski
Fani futbolu z Chorwacji świętują w Zagrzebiu Twitter / twitter.com/MirrorFootball / Fani futbolu z Chorwacji świętują w Zagrzebiu
Zagrzeb w sobotni wieczór został opanowany przez fanów piłkarskiej reprezentacji Chorwacji. W centrum stolicy odbyła się feta na cześć drużyny, która wywalczyła 3. miejsce na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze.

Zespół selekcjonera Zlatko Dalicia w meczu o brązowe medale MŚ pokonał Maroko (2:1) na Khalifa International Stadium. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Josko Gvardiol i Mislav Orsić (więcej TUTAJ).

Twitterowy profil brytyjskiej gazety "Daily Mirror" zamieścił film z Zagrzebia. Na wideo widać szalejący ze szczęścia tłum. Przygotowana oprawa z fajerwerkami była godna powitania Nowego Roku.

Zespół narodowy dla Chorwatów to powód do wielkiej dumy. "Kibice Chorwacji szaleją w Zagrzebiu po zajęciu trzeciego miejsca na mundialu" - czytamy w opisie migawki.

Po raz drugi z rzędu chorwaccy piłkarze sięgnęli po medal mistrzostw świata. Przed czterema laty na mundialu w Rosji przegrali w finale z Francją (2:4), zdobywając srebro.