Puchar Ligi Angielskiej: pięć goli w hicie, obrońca trofeum za burtą!

Kapitalne widowisko na Etihad Stadium. Hit 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej nie zawiódł i w starciu Manchesteru City z Liverpoolem padło aż pięć goli. Trzy z nich zdobył mistrz kraju i to on awansował dalej.

Szymon Mierzyński
Radość piłkarzy Manchesteru City Getty Images / Stu Forster / Radość piłkarzy Manchesteru City
Gospodarze wyszli na prowadzenie w 10. minucie, gdy Erling Haaland strącił piłkę do siatki po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne. Ten pierwszy pokazał w czwartek niesamowity głód futbolu, czemu trudno się dziwić, bo ma za sobą dość długą przerwę (jego Norwegia nie zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Katarze). Belg natomiast zaprezentował znacznie lepszą wersję siebie niż na mundialu.

Liverpool grał bardzo przeciętnie, mimo to dość szybko udało mu się wyrównać. Stefan Ortega nie miał żadnych szans przy precyzyjnym płaskim strzale Fabio Carvalho.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Przeważali miejscowi i znów objęli prowadzenie po bardzo ładnym uderzeniu Riyada Mahreza przy dalszym słupku. To był pierwszy błysk Algierczyka, który we wcześniejszych fragmentach niczym wielkim nie imponował.

Na tę bramkę ekipa Juergena Kloppa odpowiedziała wręcz błyskawicznie i przyszło jej to zadziwiająco łatwo. Mistrz Anglii, mając w garści korzystny wynik, dał się skontrować i Mohamed Salah wykończył podanie Darwina Nuneza.

Liverpool nie potrafił jednak na dłużej opanować sytuacji na boisku i ostatnie słowo należało do rozpędzonego Manchesteru City. W 58. minucie De Bruyne miał już dwie asysty, a jego centrę strzałem głową wykorzystał Nathan Ake.

Manchester City zwyciężył 3:2 i wyrzucił za burtę obrońcę trofeum (w ubiegłym sezonie "The Reds" sięgnęli po nie dzięki wygranej w rzutach karnych z Chelsea).

Manchester City - Liverpool FC 3:2 (1:1)
1:0 - Erling Haaland 10'
1:1 - Fabio Carvalho 20'
2:1 - Riyad Mahrez 47'
2:2 - Mohamed Salah 48'
3:2 - Nathan Ake 58'

Manchester City: Stefan Ortega - Rico Lewis, Manuel Akanji (61' John Stones), Aymeric Laporte, Nathan Ake, Kevin De Bruyne, Rodri, Ilkay Gundogan (88' Bernardo Silva), Riyad Mahrez, Erling Haaland (73' Phil Foden), Cole Palmer (73' Jack Grealish).

Liverpool FC: Caoimhin Kelleher - James Milner (38' Nathaniel Phillips), Joel Matip, Joe Gomez, Andrew Robertson, Thiago Alcantara (70' Naby Keita), Stefan Bajcetic (46' Fabinho), Harvey Elliott (57' Jordan Henderson), Mohamed Salah, Darwin Nunez, Fabio Carvalho (46' Alex Oxlade-Chamberlain).

Żółte kartki: Rodri (Manchester City) oraz Stefan Bajcetic, Fabinho, Naby Keita (Liverpool FC).