Widowisko w meczu Juventusu. Milik naprawiał błąd Szczęsnego

Juventus prowadził, dwukrotnie to Atalanta miała zaliczkę, ale wygrać nie udało się obu zespołom. Arkadiusz Milik strzelił jednego z goli w atrakcyjnym meczu zakończonym wynikiem 3:3. Wojciech Szczęsny popełnił kosztowny błąd.

radość Arkadiusza Milika po zdobyciu bramki Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: radość Arkadiusza Milika po zdobyciu bramki
Kibice Juventusu mieli świeżo w pamięci porażkę 1:5 z Napoli, a następnym ligowym przeciwnikiem Bianconerich była Atalanta, która o wysokich wynikach również wie dużo. W poprzednich dwóch spotkaniach rozpędzeni Neroblu zdobyli 13 goli. W Serie A zdemolowali 8:2 Salernitanę, a w Pucharze Włoch 5:2 Spezię. Wszystkie wspomniane wyniki zapowiadały atrakcyjne granie na Allianz Stadium i publiczność nie była później zawiedziona.

Pierwszy gol dla Atalanty padł już w 5. minucie i Wojciech Szczęsny popełnił przy nim błąd. Przepuszczenie czytelnego strzału przy bliższym słupku nie przystawało topowemu bramkarzowi mistrzostw świata 2022. Tymczasem Szczęsny zamiast sparować piłkę, skierował ją do własnej bramki. Z gola na 1:0 cieszył się Ademola Lookman który dostał nagrodę za decyzję o uderzeniu z kilkunastu metrów po podaniu Jeremiego Bogi. Lookman dobił do dwucyfrowej liczby goli w sezonie Serie A i jest drugim piłkarzem klasyfikacji strzelców.

Arkadiusz Milik rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i był widocznym zawodnikiem. To Polak sprawdził pierwszym strzałem celnym Juana Musso. Niewiele później domagał się przyznania Juventusowi rzutu karnego, jednak ani Luca Marinelli, ani jego pomocnicy przed monitorami nie dopatrzyli się faulu na wychodzącym na czystą pozycję napastniku. Milik musiał poczekać na swój moment radości.

W kolejnej spornej sytuacji sędzia obejrzał powtórki i odgwizdał faul w polu karnym Edersona na Nicolo Fagiolim. Za wykonanie jedenastki w 25. minucie zabrał się Angel Di Maria. Argentyńczyk zachował spokój w starciu z rodakiem Juanem Musso - oddał uderzenie na 1:1 po położeniu bramkarza Atalanty.

Juventus grał aktywnie i w pierwszej połowie odwrócił wynik na 2:1. Gola na miarę prowadzenia strzelił Arkadiusz Milik. Angel Di Maria pograł sobie swobodnie na prawej stronie boiska z Nicolo Fagiolim. Włoch miał dużo miejsca po podaniu wykonanym "krzyżakiem" i dośrodkował do Polaka. Napastnik Bianconerich nie zastanawiał się po oswobodzeniu spod opieki i oddał uderzenie bez przyjęcia w pobliże słupka. Juan Musso był bez szans w bramce Atalanty.

Milik strzelił w tym sezonie osiem goli, czyli o jednego więcej niż drogo kupiony, ale notorycznie kontuzjowany Dusan Vlahović. Biorąc pod uwagę trafienia tylko w Serie A, jest ich sześć i w klubie z Turynu nie ma bardziej bramkostrzelnego piłkarza. Massimiliano Allegri ma dużo argumentów do stawiania na Milika i namawianie do transferu definitywnego napastnika.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od ataku Atalanty. Dla odmiany to Neroblu odwrócili wynik. Tym razem nie nabroił Wojciech Szczęsny, a Danilo, który oddał piłkę za darmo przeciwnikom. Ci nie filozofowali, a akcję bramkową na 2:2 zakończył uderzeniem Joakim Maehle po wymianie podań przez Giorgio Scalviniego oraz Ademolę Lookmana. Ten ostatni - Nigeryjczyk miał w 53. minucie dwa gole i asystę na koncie, ponieważ główkował w okienko na 3:2 po dośrodkowaniu Jeremiego Bogi.

Juventus ponownie musiał gonić i w 65. minucie strzelił gola na 3:3. Danilo zrehabilitował się za błąd z początku drugiej połowy i wpakował piłkę do bramki płaskim strzałem po delikatnym dziobnięciu Angela Di Marii z rzutu wolnego. Na tym kanonada się zakończyła, choć rozstrzygnąć pojedynek próbowali zarówno gospodarze, jak również goście. Nie udało się jednak między innymi z powodu interwencji Wojciecha Szczęsnego po strzale Rafaela Toloia.

Juventus FC - Atalanta BC 3:3 (2:1)
0:1 - Ademola Lookman 5'
1:1 - Angel Di Maria (k.) 25'
2:1 - Arkadiusz Milik 35'
2:2 - Joakim Maehle 46'
2:3 - Ademola Lookman 53'
3:3 - Danillo 65'

Juventus: Wojciech Szczęsny - Danilo, Bremer, Alex Sandro - Weston McKennie, Nicolo Fagioli (81' Juan Cuadrado), Manuel Locatelli, Adrien Rabiot, Filip Kostić (61' Federico Chiesa) - Angel Di Maria (74' Fabio Miretti), Arkadiusz Milik (74' Moise Kean)

Atalanta: Juan Musso - Rafael Toloi, Jose Luis Palomino (15' Merih Demiral), Giorgio Scalvini - Hans Hateboer, Marten de Roon, Ederson (83' Berat Djimsiti), Joakim Maehle (83' Matteo Ruggieri) - Ademola Lookman, Jeremie Boga (66' Mario Pasalić) - Rasmus Hojlund (83' Luis Muriel)

Żółte kartki: Chiesa (Juventus) oraz Ederson, Hateboer (Atalanta)