"Sam mogę o tym zdecydować". Podolski mówi o zakończeniu kariery

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Lukas Podolski
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Lukas Podolski
zdjęcie autora artykułu

- Jeśli będę głodny i będę czuł się dobrze to przedłużę kontrakt - opisał swoją sytuację ws. umowy z Górnikiem Zabrze Lukas Podolski. Zdradził także czy ma plany po zakończeniu kariery.

W tym artykule dowiesz się o:

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze w 2021 roku był prawdziwym hitem. W końcu do PKO Ekstraklasy przyszedł były mistrz świata. Choć trzeba przyznać, że był już w kwiecie wieku w momencie transferu, bo miał 35 lat.

Niemiec w polskiej lidze w większości spotkań prezentuje bardzo dobrą formę. W czerwcu skończy jednak 37 lat i pojawiają się pytania czy nie zdecyduje się zakończyć kariery.

- Nie wiem jeszcze. Dobra rzecz jest taka, że sam mogę o tym zdecydować. Jeśli będę głodny i będę czuł się dobrze to przedłużę kontrakt - przyznał reprezentant Niemiec w rozmowie z fourfourtwo.com.

ZOBACZ WIDEO: On pierwszy informował o Santosie. Zdradza kulisy wyboru selekcjonera

- Czuję się dobrze i nie miałem żadnych kontuzji. Jeśli pojawi się uraz lub jeśli zobaczę, że chłopaki będą ode mnie uciekać podczas treningów oraz spotkań, albo jeśli nie będę mógł dalej tego ciągnąć, to zadecyduję "Okej, to koniec" - wyjaśnił.

Nie da się ukryć, że zawodnikowi Górnika bliżej niż dalej do końca kariery. Czy ma już plany, co będzie robić, gdy odwiesi buty na kołku?

- Nie wiem, co się stanie po tym, jak zakończę karierę. Nie zacząłem żadnych zajęć, by stać się trenerem czy też dyrektorem sportowym. Mogę zdecydować, kiedy przestanę grać - zakończył Lukas Podolski.

Czytaj więcej: Media: blisko hitowego starcia reprezentacji Polski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty