Aleksander Buksa znalazł nowy klub. Będzie występował w rezerwach

Aleksander Buksa wciąż stara się znaleźć dla siebie optymalne miejsce do gry. W niedzielę oficjalnie potwierdzone zostało, że najbliższe pół roku Polak spędzi w rezerwach belgijskiego Standardu Liege.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Aleksander Buksa Getty Images / Sportinfoto/DeFodi Images / Na zdjęciu: Aleksander Buksa
Odkąd latem 2021 Aleksander Buksa opuścił Wisłę Kraków na rzecz Genoi, jego kariera wyraźnie wyhamowała. Nie był on w stanie się przebić ani we włoskim klubie, ani w belgijskim Oud-Heverlee Leuven, do którego był wypożyczony jesienią. Zamiast tego ogrywał się w młodzieżowych drużynach obu klubów. W Belgii, na poziomie 3. ligi, pokazał się z na tyle strony (16 meczów 5 bramek), że kolejne pół roku spędzi szczebel wyżej - w drugoligowych rezerwach Standardu Liege.

"Standard de Liege, Genoa CFC i Aleksander Buksa doszli do porozumienia. Młody polski napastnik zostanie wypożyczony do SL16 FC do końca tego sezonu" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Przeprowadzenie transakcji bez wątpienia ułatwił fakt, że zarówno Genoa, jak i Standard, należą do tej samej firmy inwestycyjnej - 777 Partners. Innym klubem będącym w jej posiadaniu jest brazylijskie Vasco Da Gama.

Czytaj także:
Janusz Niedźwiedź podglądał Pogoń Szczecin. Trener Widzewa Łódź podzielił się wnioskami
Legenda Liverpoolu namawia Bellinghama na transfer. "Spełnia wszystkie wymagania"

ZOBACZ WIDEO: Fernando Santos nowym selekcjonerem! Duże zmiany w reprezentacji Polski? - Z Pierwszej Piłki #27 [CAŁOŚĆ]
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×