Uznany klub walczy o przetrwanie w Serie A. Szczęśliwy gol nie dał wygranej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: piłkarze Hellasu Werona
PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: piłkarze Hellasu Werona

Na zakończenie kolejki w lidze włoskiej zmierzyli się piłkarze Udinese Calcio i Hellasu Werona. Klub zawieszonego Pawła Dawidowicza prowadził po szczęśliwym golu, po czym zremisował 1:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Otwierający strefę spadkową Hellas Werona zdobył po przerwie mundialowej siedem punktów w pięciu kolejkach, czyli więcej niż w całej rundzie jesiennej, kiedy drużynę ze Stadio Marcantonio Bentegodi było stać na wywalczenie sześciu "oczek" w 14 meczach. W Weronie odżyła nadzieja na utrzymanie, ale drużyna ma duże straty do odrobienia i nie może hamować.

W poniedziałkowym meczu Hellas zdobył prowadzenie w 4. minucie. Doświadczony Darko Lazović dostał nagrodę za podjęcie decyzji o uderzeniu z dystansu. Serb zabrał piłkę gospodarzom na ich połowie, po czym mocno kopnął ją prawą stopą w kierunku bramki. Futbolówka odbiła się rykoszetem od niezdarnego w tej sytuacji Rodrigo Becao i wpadła za kołnierz Marco Silvestrego.

Udinese doprowadziło do remisu 1:1 w 22. minucie. Lazar Samardzić dostał piłkę od sprytnie zastawiającego dostęp do niej Beto i zaskoczył Lorenzo Montipo płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów. Strata prowadzenia była jednym z problemów Hellasu, którego dwaj obrońcy już w pierwszej połowie zobaczyli żółtą kartkę. Pole manewru ograniczało szkoleniowcowi gości zawieszenie Pawła Dawidowicza.

Po wymianie mocnych ciosów na boisku pojawiło się więcej ostrożności. Udinese potrzebowało punktów, żeby pozostać poważnym kandydatem do awansu do europejskich pucharów, a Hellas do urealnienia utrzymania w Serie A. Rozstrzygnąć meczu nie udało się ani gospodarzom, ani gościom. W zespole z Werony zadebiutował Ondrej Duda, który na pierwszy transfer do jednej z pięciu topowych lig w Europie pracował w Legii Warszawa.

Udinese Calcio - Hellas Werona 1:1 (1:1) 0:1 - Rodrigo Becao (sam.) 4' 1:1 - Lazar Samardzić 22'

Udinese: Marco Silvestri - Rodrigo Becao, Jaka Bijol, Nahuen Perez - Kingsley Ehizibue (85' Festy Ebosele), Lazar Samardzić, Walace, Tolgay Arslan (66' Sandi Lovrić), Destiny Udogie (85' Enzo Ebosse) - Beto, Isaac Success

Hellas: Lorenzo Montipo - Giangiacomo Magnani, Isak Hien, Federico Ceccherini - Fabio Depaoli (59' Filippo Terracciano), Adrien Tameze, Ibrahim Sulemana (59' Ondrej Duda), Darko Lazović - Kevin Lasagna, Jayden Braaf (74' Cyril Ngonge) - Milan Djurić (87' Roberto Piccoli)

Żółte kartki: Beto (Udinese) oraz Magnani, Ceccherini, Sulemana (Hellas)

Sędzia: Luca Pairetto

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Hellas Werona utrzyma się w tym sezonie w Serie A?