Piłkarze wpadli w szał. Szamotanina w meczu Premier League [WIDEO]

Manchester United pokonał Crystal Palace 2:1, choć kończył mecz w osłabieniu. Wszystko przez sytuację z drugiej połowy, gdy doszło do bójki pomiędzy graczami obu drużyn. Sędzia wyrzucił Casemiro z boiska.

Rafał Szymański
awantura w spotkaniu Manchesteru United z Crystal Palace Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: awantura w spotkaniu Manchesteru United z Crystal Palace
Spotkanie układało się po myśli podopiecznych Erika ten Haga. Już w pierwszej części gry strzelanie na Old Trafford rozpoczął Bruno Fernandes. Reprezentant Portugalii strzałem z rzutu karnego znalazł drogę do siatki, natomiast po przerwie prowadzenie gospodarzy podwoił Marcus Rashford.

Do skandalicznego zdarzenia doszło w 66. minucie, tuż przy linii bocznej. Nagle zawodnicy Manchesteru United i Crystal Palace skoczyli sobie do gardeł. W związku z tym sędzia Andre Marriner miał ręce pełne roboty.

W bójkę zamieszani byli między innymi Jordan Ayew, Fred, Aaron Wan-Bissaka, Jeffrey Schlupp oraz Antony. Tylko dwaj ostatni zostali ukarani żółtymi kartonikami. Po chwili arbiter pobiegł do monitora.

Po obejrzeniu powtórek sędzia główny nie miał żadnych wątpliwości. Marriner zauważył, że w pewnym momencie Casemiro dusił Willa Hughesa i postanowił odesłać do szatni reprezentanta Brazylii. Była to pierwsza czerwona kartka w profesjonalnej karierze 30-latka.

Wspomniany Schlupp wpisał się na listę strzelców po wznowieniu gry. W ostatecznym rozrachunku "Czerwone Diabły" wygrały 2:1 z niżej notowanym rywalem przed własną publicznością.

Źródło: Viaplay