Manchester City stracił punkty w Nottingham! Arsenal znów liderem

Do sporej niespodzianki doszło w Nottingham, bo tak trzeba uznać remis Forest 1:1 z faworyzowanym Manchesterem City. Podopieczni Pepa Guardioli po tym spotkaniu tracą dwa punkty do prowadzącego w Premier League Arsenalu.

Tomasz Galiński
Ilkay Gundogan i Erling Haaland Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Ilkay Gundogan i Erling Haaland
Wydawało się, że po zwycięstwie Arsenalu z Aston Villą lider Premier League zmienił się tylko na moment, ale Manchester City zawiódł w wyjazdowym meczu z Nottingham Forest.

"The Citizens" prowadzili po golu Bernardo Silvy w końcówce pierwszej połowy, mieli kolejne okazje, jak choćby Erling Haaland, lecz Norweg w 67. minucie nie trafił do pustej bramki. To zemściło się w ostatnich fragmentach spotkania, kiedy do wyrównania doprowadził Chris Wood. Był tam, gdzie być powinien i tylko przystawił stopę po mocnej centrze z prawej strony.

Ważne zwycięstwo z Leeds United odniósł EvertonSean Dyche będzie mógł chodzić po mieście z podniesioną głową, bo Everton po raz kolejny wydostał się ze strefy spadkowej, gdzie zakotwiczył sobotni rywal "The The Toffees". Podobnie należy patrzeć na wyjazdową wygraną AFC Bournemouth z Wolverhampton Wanderers.

Brentford FC - Crystal Palace 1:1 (0:0)
0:1 Eberechi Eze 69'
1:1 Vitaly Janelt 90+6'

Brighton and Hove Albion - Fulham FC 0:1 (0:0)
0:1 Manor Solomon 88'

Everton - Leeds United 1:0 (0:0)
1:0 Seamus Coleman 64'

Nottingham Forest - Manchester City 1:1 (0:1)