Dosadne słowa Xaviego. To powiedział swoim piłkarzom w szatni

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Silvestre Szpylma/Quality Sport Images / Na zdjęciu: trener Xavi
Getty Images / Silvestre Szpylma/Quality Sport Images / Na zdjęciu: trener Xavi

FC Barcelona w niedzielnym spotkaniu z Almerią (0:1) wyglądała bardzo mizernie. Xavi w przerwie meczu zwrócił się do swoich zawodników. Jego ostre słowa cytują hiszpańskie media.

W tym artykule dowiesz się o:

Miniony weekend był ogromną szansą dla FC Barcelony, aby powiększyć przewagę nad Realem Madryt w tabeli Primera Division. Drużyna Carlo Ancelottiego zremisowała w hitowym starciu z Atletico Madryt (1:1), a Duma Katalonii w tej kolejce miała znacznie łatwiejsze zadanie, bowiem mierzyła się z Almerią.

Ostatecznie lider La Liga tego nie wykorzystał. Styl gry zespołu Xaviego pozostawiał wiele do życzenia. Hiszpan już po spotkaniu mówił, że był to "najgorszy mecz w bieżącym sezonie". Tamtejsze media cytują jeszcze inne jego słowa.

A konkretnie te z przerwy spotkania przeciwko Almerii. Szkoleniowiec nie gryzł się w język. - Jeśli nie masz duszy, nie możesz grać dla Barcelony. Nie proszę was już, abyście grali lepiej lub gorzej, ale abyście byli dumni - miał powiedzieć szkoleniowiec według dziennika "AS".

- Nie możemy tak dłużej grać, jesteśmy Barceloną, a oni z nami walczą - dodał.

Duma Katalonii przegrała z Almerią 0:1, a jedynego gola w niedzielnym spotkaniu strzelił El Bilal Toure. Jej przewaga nad Realem Madryt po 23. kolejkach Primera Division wynosi siedem punktów. Strata jak najbardziej do odrobienia, ale trzeba pamiętać, iż Królewscy w najbliższym czasie będą mieli napięty kalendarz.

Przecież oprócz rozgrywek ligowych rywalizują także m.in. w Lidze Mistrzów. Awans do ćwierćfinału jest bardzo blisko, ponieważ w pierwszym meczu z Liverpoolem na wyjeździe wygrali aż 5:2. Za to FC Barcelona nie gra już w europejskich pucharach.

Zobacz też: "Wysłałem mu właśnie takiego SMS-a". Wzruszające słowa legendy kadry do Marcina Oleksego Marcin Oleksy mówi o reakcji Leo Messiego i Kyliana Mbappe. "To był fajny gest"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty