FC Barcelona wraca na właściwe tory. Sprawdź tabelę

Osłabiona FC Barcelona, w której składzie zabrakło m.in. Roberta Lewandowskiego wróciła na właściwe tory w La Lidze. Lider pokonał walczącą o utrzymanie Valencię CF 1:0. Tym samym przewaga Barcy nad Realem Madryt wzrosła, ale ten rozegrał mecz mniej.

Jakub Fordon
radość piłkarzy FC Barcelony PAP / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: radość piłkarzy FC Barcelony
Z powodu kontuzji w składzie FC Barcelony zabrakło kluczowych zawodników. Mowa oczywiście o Robercie Lewandowskim, Pedrim, Gavim oraz Ousmane Dembele. Pierwsza wymieniona trójka wspólnie oglądała to spotkanie z trybun (więcej TUTAJ).

Mimo osłabienia Duma Katalonii objęła prowadzenie już w 16. minucie. Była to pierwsza groźna okazja gospodarzy, która od razu zakończyła się zdobyciem bramki. Sergio Busquets zagrał prostopadłe podanie za plecy obrońców. Do piłki wyskoczył Raphinha, który urwał się obrońcy. Ten wykorzystał fakt, że z bramki wyszedł Giorgi Mamardashvili i główką przelobował golkipera Valencii CF, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie Ferran Torres miał doskonałą okazję, aby powiększyć prowadzenie Barcy. Ten jednak nie wykorzystał rzutu karnego (więcej TUTAJ). Chwilę później czerwoną kartkę obejrzał Ronald Araujo, który ratował swój zespół. Obrońca Dumy Katalonii sfaulował Duro, który był w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie jednak lider Primera Division dowiózł do końca zwycięstwo.

Dzięki tej wygranej przewaga FC Barcelony nad drugim Realem Madryt wzrosła do dziesięciu punktów przynajmniej do wieczora. O godzinie 21:00 Królewscy zmierzą się na wyjeździe z Realem Betis. Po tym meczu stanie się jasne, ile będą oni tracić do lidera La Ligi po 24. kolejce.