Przełamanie w Premier League. Newcastle United nie odpuszcza

Podopieczni Eddiego Howe'a zwyciężyli 2:1 z Wolverhampton Wanderers po serii złych wyników. O wygranej Newcastle United zdecydowało uderzenie w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

mecz Newcastle United - Wolverhampton Wanderers Getty Images / Na zdjęciu: mecz Newcastle United - Wolverhampton Wanderers
Newcastle United na pewnym etapie sezonu wyrosło na poważnego kandydata do awansu do Ligi Mistrzów. Przed niedzielnym meczem drużyna z St. James Parku była na szóstym miejscu w tabeli po pięciu kolejkach bez zwycięstwa. Do pasma niepowodzeń doszła porażka w finale Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem United. Piłkarze Newcastle mieli ostatnio przeciwników nie do pozazdroszczenia, ale i tak rozczarowywali wynikami.

Do Newcastle wybrali się piłkarze Wolverhampton Wanderers, którzy akurat w poprzednim meczu zaprezentowali się dobrze i pokonali 1:0 Tottenham Hotspur. Drużyna, która w tej dekadzie reprezentowała Anglię w europejskich pucharach, nie ma jeszcze bezpiecznej przewagi nad strefą spadkową w Premier League. Od 2016 roku we wszystkich meczach Newcastle z Wolves albo padał remis albo o zwycięstwie decydowała jedna bramka.

Także w niedzielę różnica między drużynami była niewielka. W pierwszej połowie Newcastle United przeważało i stworzyło sobie więcej sytuacji podbramkowych. Na konkretną odpowiedź Wolverhampton Wanderers trzeba było poczekać do 39. minuty, a wtedy było już 1:0 dla gospodarzy po uderzeniu Alexandra Isaka.

Trener Wolverhampton Wanderers trafił z jedną ze zmian personalnych, ponieważ wprowadzony z ławki rezerwowych Hee-Chan Hwang doprowadził do remisu 1:1 w 70. minucie krótko po pojawieniu się na boisku.

Czas pozostały do zakończenia meczu wykorzystali gospodarze, a zwycięstwo 2:1 zapewnił im jeden z liderów Miguel Almiron. Newcastle United odzyskało prowadzenie w 79. minucie i już nie pozwoliło przeciwnikom na odpowiedź.

Newcastle United - Wolverhampton Wanderers 2:1 (1:0)
1:0 - Alexander Isak 27'
1:1 - Hee-Chan Hwang 70'
2:1 - Miguel Almiron 79'

Newcastle: Nick Pope - Kieran Trippier, Fabian Schaer, Sven Botman, Dan Burn - Sean Longstaff, Bruno Guimaraes, Joe Willock - Allan Saint-Maximin (68' Miguel Almiron), Alexander Isak (68' Callum Wilson), Jacob Murphy (84' Matt Ritchie)

Wolves: Jose Sa - Nelson Semedo, Craig Dawson, Max Kilman, Jonny Castro (69' Rayan Ait-Nouri) - Ruben Neves (69' Matheus Nunes), Mario Lemina - Adama Traore (46' Pedro Neto), Joao Moutinho (74' Nathan Collins), Daniel Podence (69' Hee-Chan Hwang) - Raul Jimenez

Żółte kartki: Isak (Newcastle) oraz Podence, Semedo (Wolves)

Sędzia: Andrew Madley

Czy Newcastle United awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?