Nicola Zalewski pomógł w awansie. Rzuty karne w meczu Arsenalu

AS Roma dowiozła przewagę z pierwszego meczu i awansowała do ćwierćfinału Ligi Europy. Na boisku nie zabrakło Nicoli Zalewskiego. W rozgrywkach nie ma już lidera Premier League. Arsenal FC przegrał w konkursie rzutów karnych ze Sportingiem.

Nicola Zalewski w akcji PAP/EPA / Javier Etxezarreta / Nicola Zalewski w akcji
AS Roma zdobyła dwubramkową zaliczkę przed wylotem do San Sebastian. Gubiąca punkty w Serie A drużyna pokazała lepszą twarz w pierwszym meczu z Realem Sociedad i zwyciężyła 2:0. Podopieczni Jose Mourinho potrafią twardo bronić, co było atutem przed występem w Hiszpanii. Nicola Zalewski zagrał od 42. minuty, kiedy to zmienił Ricka Karsdorpa i tak bez niego, jak i z nim w jedenastce AS Roma nie straciła gola. Remis 0:0 dał awans Giallorossim.

Arsenal przystąpił do rewanżu po remisie 2:2 ze Sportingiem w Lizbonie. Przy jednym ze straconych goli nie popisał się Jakub Kiwior, który debiutował w zespole Mikela Artety. W rewanżu Kiwior pozostał na ławce rezerwowych, a Kanonierzy stopniowo zdobywali przewagę na boisku. Została ona potwierdzona golem Granita Xhaki w 19. minucie.

Sporting odpowiedział spektakularnym golem Pedro Goncalvesa w 62. minucie. Zaskoczył on Aarona Ramsdale'a lobem prawie z połowy boiska. Portugalska drużyna miała następnie możliwość zamknięcia dwumeczu, ale uderzenie Marcusa Edwardsa w 72. minucie było niecelne. Remis 1:1 oznaczał dogrywkę na stadionie Arsenalu. W niej nikomu nie udało się poprawić wyniku, a w konkursie rzutów karnych skuteczniejsi byli gracze Sportingu.

Dwa zespoły z Bundesligi zagrały na wyjeździe. Krótsza podróż czekała zawodników Unionu Berlin, którzy zremisowali 3:3 w pierwszym meczu z Royale Union Saint-Gilloise. Bayer 04 Leverkusen wybrał się do Budapesztu z przewagą 2:0 w rywalizacji z Ferencvarosi TC. Tylko Aptekarze wystąpią w ćwierćfinale Ligi Europy, ponieważ Union przegrał w Belgii 0:3.