Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Skandal we Włoszech. Oddali cześć Hitlerowi

Znowu to zrobili. Kolejna burza we Włoszech po zachowaniu ludzi, nazywających się kibicami Lazio Rzym. "Czy to możliwe, że wszyscy nadal to ignorują?" - można przeczytać w sieci. Antysemickich i rasistowskich przyśpiewek nie brakowało.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Fani Lazio Rzym ponownie wywołali skandal PAP/EPA / Riccardo Antimiani / Twitter / Fani Lazio Rzym ponownie wywołali skandal
Który to już raz we Włoszech wrze po zachowaniu fanów Lazio Rzym? Niestety z problemem tym od lat nie udało się niczego wskórać, więc historia co chwilę się powtarza.

"Cały łuk wznosi antysemickie okrzyki, "kibic" na trybunach w koszulce Hitlersona z numerem 88 i jak zwykle tylko my się oburzamy i protestujemy. Czy to możliwe, że wszyscy nadal to ignorują?" - napisała w mediach społecznościowych Ruth Dureghello.

Hitlerson i numer "88" to oczywiście nawiązanie do niemieckiego dyktatora Adolfa Hitlera. W kręgach neonazistowskich numer ten jest symbolem "HH".

ZOBACZ WIDEO: El Clasico, powołania do reprezentacji Polski i Ekstraklasa - Z Pierwszej Piłki #34

Przewodnicząca żydowskiej społeczności w Rzymie opublikowała w sieci zdjęcia i nagranie z wydarzeń, jakie miały miejsce podczas niedzielnych derbów stolicy Włoch.

Dodajmy tylko, że Lazio pokonało w nich AS Romę 1:0, a sędzia zawodów pokazał trzy czerwone kartki. Zatem działo się nie tylko na trybunach.

We Włoszech znowu wrze po tych wybrykach, a we wtorek Lazio wydało specjalne oświadczenie.

"Lazio zawsze przodowało, zwłaszcza w trakcie obecnej kadencji, w publicznym potępianiu, zapobieganiu i bezwzględnym tłumieniu wszelkich dyskryminujących, rasistowskich lub antysemickich demonstracji lub działań" - można przeczytać.

"Lazio dystansuje się od wszelkich nielegalnych i anachronicznych zachowań tego typu, ponieważ jest przede wszystkim stroną poszkodowaną w takich zachowaniach" - dodano i stwierdzono, że klub kieruje się tylko takimi wartościami, jak sportowa postawa i szacunek dla wszystkich.

Władze rzymskiego klubu podjęły już specjalne działania, które mają namierzyć i zidentyfikować winnych temu, co wydarzyło się w niedzielny wieczór. Wszyscy "wyłapani" mają otrzymać zakazy stadionowe.

Na tym nie koniec. W sprawę zaangażowali się również minister sportu Andrea Abodi czy minister spraw wewnętrznych Matteo Piantedosi.

Zobacz także:
Kadra zatruta kłótnią o forsę
Drakońska kara w Anglii? Gwiazdor zaatakował sędziego

Oglądaj Serie A NA ŻYWO w Pilot WP!

Czy stadion Lazio Rzym powinien zostać zamknięty dla kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×