Ostre hamowanie Milanu. Krótka radość Rossonerich

Rossoneri nie poszli za uderzeniem po zwycięstwie 4:0 z SSC Napoli i zremisowali 0:0 z Empoli FC. W końcówce meczu AC Milan umieścił piłkę w bramce przeciwnika, ale po kilku minutach gol został anulowany.

Ante Rebic (AC Milan) i Sebastiano Luperto (Empoli FC) PAP/EPA / Roberto Bregani / Na zdjęciu: Ante Rebic (AC Milan) i Sebastiano Luperto (Empoli FC)
W piątek w lidze włoskiej zagrali ćwierćfinaliści Ligi Mistrzów. Solidarnie zaprezentowali się słabo. Inter stracił punkty w czwartym meczu z rzędu i zremisował 1:1 z Salernitaną. Nie zachwyciło także Napoli, ale z pomocą przeciwników zwyciężyło 2:1 z Lecce. Także AC Milan natknął się na opór w swoim pojedynku z Empoli.

Rossoneri przystąpili do meczu u siebie po efektownej wygranej 4:0 z Napoli na Stadio Diego Armando Maradona. Także na początku konfrontacji z Empoli mieli szansę na strzelenie gola, ale nie wykorzystał jej Ante Rebić. Chorwat wybiegł w tempo do podania prostopadłego i zdecydował się na strzał bez przyjęcia. Trafił nim prosto w Samuela Perisana.

Piłkarze z Mediolanu przeważali. 71 procent posiadania piłki przełożyło się przez godzinę na 14 strzałów, z których trzy były celne. Empoli ograniczało się do bronienia i w ogóle nie oddawało uderzeń. W 50. minucie Tommaso Pobega strzelił zza pola karnego obok bramki zespołu z Toskanii. W 60. minucie zakotłowało się raz jeszcze i piłka została wybita przez obrońców Empoli.

Trener Stefano Pioli miał mocnych zmienników w zanadrzu. Z ławki rezerwowych weszli na boisko Rafael Leao, Olivier Giroud czy Alessandro Florenzi. W 87. minucie Florenzi i Giroud przeprowadzili atak, który zakończył się strzałem Francuza do bramki, ale radość Rossonerich nie potrwała długo. Po wideo weryfikacji trafienie zostało anulowane z powodu zagrania ręką Girouda.

Sebastian Walukiewicz został na ławce rezerwowych.

AC Milan - Empoli FC 0:0

Milan: Mike Maignan – Davide Calabria (62' Alessandro Florenzi), Malick Thiaw, Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Ismael Bennacer (62' Brahim Diaz), Sandro Tonali - Alexis Saelemaekers (84' Charles De Ketelaere), Tommaso Pobega, Ante Rebić (70' Rafael Leao) - Divock Origi (70' Olivier Giroud)

Empoli: Samuele Perisan - Tyronne Ebuehi, Koni De Winter, Sebastiano Luperto, Fabiano Parisi - Jacopo Fazzini, Razvan Marin (78' Liberato Cacace), Filippo Bandinelli (65' Alberto Grassi)- Tommaso Baldanzi (78' Nicolas Haas) - Francesco Caputo (64' Nicolo Cambiaghi), Roberto Piccoli

Żółte kartki: Tonali (Milan) oraz Cambiaghi, Satriano (Empoli)

Sędzia: Matteo Marcenaro

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AC Milan awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?