Zbigniew Boniek skomentował triumf AS Romy. Zwrócił się do Jose Mourinho

Podopieczni Jose Mourinho byli o krok od odpadnięcia z Ligi Europy. Feynoord okazał się być niezwykle groźnym przeciwnikiem, walczącym do ostatniej minuty. Ostatecznie Roma awansowała, a wyrazy podziwu złożył sam Zbigniew Boniek.

Kamil Sobala
Zbigniew Boniek WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
AS Roma już od pierwszych minut musiała gonić wynik na Stadio Olimpico. Rzymianie w pierwszym spotkaniu przegrali bowiem 0:1.

Do wyrównania w dwumeczu doszło w 60. minucie, kiedy to piłkę do siatki rywali skierował Leonardo Spinazzola.

Feynoord zdołał odpowiedzieć w końcowej części spotkania. Gospodarze więc znów byli w opałach, z których ostatecznie wybawił ich Paulo Dybala. Rezultat 2:1 (2:2 w dwumeczu) utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i potrzebna była dogrywka.

A w niej "Giallorossi" wykazali się bardzo dobrą skutecznością, strzelając aż dwie bramki (trafienia Stephana El Shaarawy'iego i Lorenzo Pellegriniego). Podopieczni Arne Slota nie złożyli jednak broni i w 120. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Ale na wyrównującego gola zabrakło im czasu i mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Romy.

Triumf rzymian skomentował Zbigniew Boniek, który przebywał tego dnia na trybunach Olimpico. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w swoim tweecie zwrócił się do samego Jose Mourinho. "Półfinał. Panie Mou, arcydzieło" - skwitował.

Na "I Lupi" czeka już Bayer Leverkusen. "Aptekarze" bez większych problemów wywalczyli awans do następnej fazy Ligi Europy, pokonując Union Saint-Gilloise 5:2 w dwumeczu.

Pierwsza odsłona pojedynku Romy z Bayerem już 11 maja. Początek o godzinie 21:00 na Stadio Olimpico. Transmisja na antenie ViaPlay.