Bundesliga: Zwycięstwo Wilków, derby dla Borussii

Dwa niedzielne spotkania 9. kolejki niemieckiej Bundesligi zakończyły się wygranymi gospodarzy. VfL Wolfsburg pokonał Borussię M'Gladbach 2:1. W derbach Zagłębia Ruhry ekipa Borussii Dortmund okazała się lepsza od VfL Bochum.

W tym artykule dowiesz się o:

Po czterech kolejnych porażkach, Borussia Moenchengladbach przyjechała do Wolfsburga, aby przełamać fatalną passę w starciu z mistrzem Niemiec. Spotkanie na Volkswagenarena już od początku toczyło się pod dyktando podopiecznych Armina Veha, których ataki przyniosły rezultat tuż przed końcem pierwszej części gry. W polu karnym Źrebaków przytomnie zachował się Alexander Madlung i strzałem głową posłał piłkę do siatki. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać aż 90. minuty, kiedy wynik na 2:0 podwyższył Christian Gentner. Goście zdołali jedynie odpowiedzieć trafieniem Michaela Bradleya i trzy punkty zasiliły konto Wilków.

W pojedynku zamykającym dziewiątą serię spotkań, Borussia Dortmund podejmowała zespół VfL Bochum. W wyjściowym składzie gospodarzy na mecz określany mianem derbów Zagłębia Ruhry pojawił się Jakub Błaszczykowski. Polak pokazał się ze świetnej strony w 20. minucie spotkania, kiedy zaliczył asystę przy trafieniu Lucasa Barriosa. Goście nie potrafili znaleźć sposobu na Romana Weidenfellera i sześć minut po przerwie stracili kolejną bramkę. Na listę strzelców wpisał się tym razem Neven Subotic, ustalając wynik spotkania. Borussia odnotowała drugie zwycięstwo z rzędu, przesuwając się na dziesiątą lokatę w ligowej tabeli.

VfL Wolfsburg - Borussia Moenchengladbach 3:0 (1:0)

1:0 - Madlung 45'

2:0 - Gentner 90'

3:0 - Bradley 90'

Borussia Dortmund - VfL Bochum 2:0 (1:0)

1:0 - Barrios 20'

2:0 - Subotic 51'