Polski wieczór w Stanach Zjednoczonych. Strzelali w Pucharze USA

To był udany wieczór dla Polaków. Kamil Jóźwiak i Karol Świderski strzelili po jednym golu dla Charlotte FC w wygranym 4-1 (1-0) meczu III rundy Pucharu USA.

Jakub Artych
Kamil Jóźwiak Getty Images / Jacob Kupferman / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Polacy grający w USA znajdują się w coraz lepszej formie. W ostatnim ligowym meczu MLS Karol Świderski wpisał się na listę strzelców. Reprezentant Biało-Czerwonych wykorzystał podanie od Kamila Jóźwiaka, dzięki czemu Charlotte FC pokonało Columbus Crew 1:0 (1:0).

Teraz obaj popisali się także w innych rozgrywkach. Kamil Jóźwiak i Karol Świderski strzelili po jednym golu dla Charlotte FC w wygranym 4-1 (1-0) meczu III rundy Pucharu USA. W zespole z Charlotte całe spotkanie rozegrał także Jan Sobociński.

W 24. minucie wynik meczu otworzył Jóźwiak, który w ekwilibrystyczny sposób złożył się do strzału i pokonał golkipera rywali.

Jest jednak także zła wiadomość. Skrzydłowy nie był w stanie dokończyć spotkania z Tormenta FC. Z powodu urazu musiał zejść w 36. minucie. Na ten moment nie wiadomo, jaką kontuzję złapał Jóźwiak ani jak bardzo jest ona poważna.

Przypomnijmy, że były piłkarz Lecha Poznań wcześniej strzelał gole w ligowych starciach z Toronto FC i Colorado Rapids.

Kamil Grosicki zaskakuje. "Żona błagała: Nie rób tego!"
Były reprezentant Izraela ocenia przyszłość Papszuna. "Tu spełnią każde marzenie szkoleniowca"