Drużyna Jana Bednarka już bez szans na utrzymanie w Premier League

Matematycznie to się jeszcze wprawdzie nie potwierdziło, ale w praktyce Southampton spada z Premier League. W poniedziałek "Święci" po emocjonującym meczu przegrali z Nottingham Forest 3:4.

Szymon Mierzyński
piłkarze Southampton FC Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: piłkarze Southampton FC
Starcie na City Ground było kapitalnym widowiskiem, jednak od początku nie układało się po myśli gości. Dwa gole w odstępie trzech minut zdobył Taiwo Awoniyi i beniaminek miał w garści solidne prowadzenie.

Później schemat był podobny. Southampton gonił, a miejscowi uciekali. Przy stanie 3:2 podopieczni Rubena Sellesa mieli momentami miażdżącą przewagę i wydawało się, że wyrównanie wisi w powietrzu.

Jednak nic z tych rzeczy! W 73. minucie ekipa Nottingham Forest wyprowadziła zabójczą kontrę, do siatki trafił Danilo i było po zawodach. W doliczonym czasie rzut karny wykorzystał jeszcze wprawdzie James Ward-Prowse, lecz ten kontakt został złapany zbyt późno i do przełomu nie doszło.

Miejscowi zwyciężyli 4:3, mają teraz 33 pkt. i zajmują 16. miejsce w tabeli Premier League.

Sytuacja Southampton jest dramatyczna. "Święci" gromadzą zaledwie 24 "oczka" - aż o 8 mniej niż będący nad kreską Everton. Biorąc pod uwagę fakt, że do zakończenia sezonu pozostały zaledwie trzy kolejki, utrzymanie przy takim dorobku jest niemożliwe.

W poniedziałek w podstawowym składzie gości pojawił się Jan Bednarek. To był 24. ligowy występ polskiego stopera w trwającej edycji. Większych błędów wprawdzie nie popełnił, jednak to dla niego marne pocieszenie.

Nottingham Forest - Southampton FC 4:3 (3:1)
1:0 - Taiwo Awoniyi 18'
2:0 - Taiwo Awoniyi 21'
2:1 - Carlos Alcaraz 25'
3:1 - Morgan Gibbs-White (k.) 44'
3:2 - Lyanco 51'
4:2 - Danilo 73'
4:3 - James Ward-Prowse (k.) 90+6'

Czy Nottingham Forest utrzyma się w Premier League?