Mogło być już po dwumeczu. I wtedy bramkarz Milanu zrobił to [WIDEO]

Jeszcze w pierwszej połowie rewanżowego starcia o finał Ligi Mistrzów AC Milan mógł stracić realne szanse na awans. Rossoneri, kapitalną interwencją, uratował bramkarz Mike Maignan.

Szymon Łożyński
Interwencja Maignana Twitter / Polsat Sport / Interwencja Maignana
Piłkarze AC Milan już po pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów byli w trudnej sytuacji.

Rossoneri przegrali pierwsze starcie z Interem Mediolan 0:2. W rewanżu musieli odrabiać straty. Zamiast tego jeszcze w pierwszej połowie mogli jednak stracić gola, który odebrałby im realne szanse na odwrócenie losów rywalizacji.

W 39. minucie spotkania Inter miał rzut wolny. Daleko sprzed pola karnego piłkę dośrodkował Hakan Calhanoglu. W polu karnym, głową, piłkę strącił jeszcze jeden piłkarz Interu i futbolówka zmierzała do bramki.

I wtedy jakiekolwiek szanse na odwrócenie losów dwumeczu zachował dla AC Milan ich bramkarz. Mike Maignan instynktownie odbił piłkę przed siebie, a na tablicy wyników dalej widniał wynik 0:0 w rewanżu.

"Super Mike ratuje Milan" - tak interwencję Maignana podpisano na twitterowym profilu Polsatu Sport. Zobaczcie paradę: