Kontrowersja w meczu Ruchu Chorzów. "Powinna być czerwona kartka"

Ruch Chorzów pokonał Odrę Opole 3:0 i uczynił kolejny krok do awansu. Po spotkaniu dużo rozmawiało się o sytuacji z 67. minuty. Po ostrym faulu Jakuba Bieleckiego goście domagali się wykluczenia bramkarza z boiska.

Michał Piegza
Adam Nocoń Newspix / Stanislaw Bielski / Na zdjęciu: Adam Nocoń
W Gliwicach kolejny raz kibice Ruchu Chorzów, ale także i Odry Opole, na trybunach stworzyli świetną atmosferę. Fani pokazali, że bez wzajemnych wyzwisk można skupić się na wspieraniu własnej drużyny.

Na boisku Niebiescy wygrali 3:0, chociaż wynik zaciemnia obraz spotkania. Przez wiele minut piłkarze szanowali się, jedynie 67. minucie doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

Bramkarz Ruchu Jakub Bielecki niepotrzebnie wyszedł do piłki przed pole karne i zderzył się z Tomasem Mikiniciem. Wprowadzony po przerwie zawodnik Odry padł na murawę i potrzebował natychmiastowej pomocy.

Okazało się, że gracz z Opola doznał zwichnięcia dwóch zębów oraz dwóch złamań kości twarzoczaszki. Snajper karetką ze stadionu został przewieziony do szpitala.

W tej sytuacji sędzia Grzegorz Kawałko pokazał bramkarzowi Niebieskich żółtą kartkę, chociaż początkowo wydawało się, że Bielecki otrzyma czerwoną kartkę. VAR decyzji arbitra nie zakwestionował. - Za co jest czerwona kartka? Mikinić nie ma dwóch zębów i ma złamaną żuchwę. Nie oceniam pracy sędziów, ale jest trochę przesady w tym, bo dotyka pierwszy piłkę. Wiem, że było 2:0 i ciężko by było mecz dogonić. Są jednak jakieś reguły, dbanie o zdrowie zawodników. To wyglądało fatalnie. Dostałem żółtą kartkę, podobnie bramkarz. Powinna być czerwona kartka dla golkipera Ruchu - ocenił sytuację na konferencji opiekun opolan Adam Nocoń.

- Ciężko mi ocenić sytuację z ze zderzeniem Bieleckiego z Mikiniciem. Byliśmy daleko od tego miejsca. "Bielu" niepotrzebnie wychodził do piłki. Nie chcę się na teraz do tej sytuacji odnosić - powiedział trener Ruchu Jarosław Skrobacz.

Gdyby Bielecki otrzymał czerwoną kartkę, wówczas w pierwszym zespole musiałby zadebiutować junior Wiktor Rusin. Drugi bramkarz Niebieskich Jakub Osobiński potyczkę z Odrą obserwował z trybun. Bramkarz leczy uraz.

Trener Ruchu Chorzów ocenił mecz. "Najbliższy rywal w głowach ma jedno"

Jakub Bielecki powinien otrzymać czerwoną kartkę?