Stomil nie goni wicelidera. Znamy pierwszego spadkowicza z eWinner II ligi

Wicelider Kotwica Kołobrzeg utrzymał przewagę trzech punktów w tabeli nad Stomilem Olsztyn. Kluby walczą o awans do Fortuna I ligi. Ze szczeblem centralnym pożegnała się w niedzielę Siarka Tarnobrzeg.

mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn
Stomil przegrał wysoko poprzedni mecz z Wisłą Puławy i poprawić się po tym niepowodzeniu próbował w Krakowie. Ekipa z Warmii nie odpowiedziała jednak wyraziście na bezbramkowy remis Kotwicy Kołobrzeg z Motorem Lublin i także podzieliła się punktami. Jej mecz z Hutnikiem zakończył się wynikiem 1:1. Gole padły po stałych fragmentach gry w drugiej połowie. Piotr Kurbiel dał prowadzenie Stomilowi z rzutu karnego, a Dawid Kubowicz wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W wysokiej formie pozostaje Wisła Puławy i straszy ewentualnych rywali w barażach o awans. Tym razem podopieczni Mariusza Pawlaka zwyciężyli 4:0 ze Śląskiem II Wrocław. Ponownie dobrze zaprezentował się Adrian Paluchowski, który strzelił pierwszego i drugiego gola. Dorównał mu pod względem skuteczności Dominik Banach, który również popisał się dubletem i ustalił wynik.

W niedzielę trzy pojedynki zakończyły się remisem. W meczu Lecha II Poznań ze Zniczem Pruszków oba zespoły były na prowadzeniu, ale utrzymać go nie potrafili ani gospodarze, ani goście. Znicz popisał się w drugiej połowie efektownym odwróceniem wyniku, ale ostatecznie w 90. minucie Lech ustalił wynik na 2:2 strzałem z rzutu karnego Mateusza Żukowskiego.

Bezbramkowy remis Raduni Stężyca z KKS-em 1925 Kalisz przesądził o spadku ze szczebla centralnego Siarki Tarnobrzeg. Drużyna z Podkarpacia grała w sobotę i została pokonana 1:2 przez Pogoń Siedlce. Siarka była beniaminkiem i pożegnała się z ligą po roku.

32. kolejka eWinner II ligi:

Hutnik Kraków - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
0:1 - Piotr Kurbiel (k.) 49'
1:1 - Dawid Kubowicz 65'

Wisła Puławy - Śląsk II Wrocław 4:0 (1:0)
1:0 - Adrian Paluchowski 22'
2:0 - Adrian Paluchcowski 53'
3:0 - Dominik Banach 70'
4:0 - Dominik Banach 76'

Lech II Poznań - Znicz Pruszków 2:2 (1:0)
1:0 - Maksymilian Dziuba 12'
1:1 - Maciej Firlej 55'
1:2 - Dawid Barnowski 79'
2:2 - Mateusz Żukowski (k.) 90'

Radunia Stężyca - KKS 1925 Kalisz 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?