Puszcza przed Wisłą Kraków. Cztery kluby powalczą w sobotę o PKO Ekstraklasę

Puszcza Niepołomice wykonała zadanie w meczu ze zdegradowaną już Skrą Częstochowa. Wygrana 3:0 dała zespołowi awans na czwarte miejsce w tabeli i pozostaje kandydatem do awansu do PKO Ekstraklasy przed ostatnią kolejką w Fortuna I lidze.

piłkarze Puszczy Niepołomice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Puszczy Niepołomice
Drużyna z Częstochowy wyszła na boisko dzień po spadku z zaplecza PKO Ekstraklasy. O degradacji Skry zdecydował remis 1:1 Odry Opole z Chojniczanką. Puszcza mogła w poniedziałek jeszcze poprawić swoją sytuację i do ostatniej kolejki pozostać kandydatem do zajęcia miejsca premiowanego awansem.

Po wyrównanym początku meczu, do natarcia przystąpiła Puszcza i przebiła się przez obronę Skry w 25. minucie. Akcja bramkowa gości została zakończona strzałem na 1:0 Artura Siemaszki. Zagapili się gospodarze i musieli odrabiać stratę do przeciwnika. Cała defensywa została przerzucona jednym, świetnym podaniem Kamila Zapolnika.

Skra nie odpowiedziała na gola Artura Siemaszki. W pierwszej połowie gospodarze nie oddali celnego strzału na bramkę Kewina Komara. Sprawdzić golkipera gości chciał Gracjan Jaroch, ale jego próba została zablokowana przez Jakuba Serafina.

Skra spędzała czas na połowie przeciwnika, ale od początku sezonu ma problem ze skutecznością w ataku. Puszcza radziła sobie w obronie, a następnie uspokoiła sytuację golem na 2:0. W 81. minucie Rok Kidrić zdobył bramkę z rzutu karnego przyznanego za faul Adama Mesjasza.

W końcówce meczu były jeszcze dwie dobre informacje dla niepołomiczan. W 87. minucie Piotr Nocoń zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, przez co Skra została na boisku w dziesięciu. Puszcza przekuła przewagę liczebną w jeszcze jednego gola na 3:0, którego strzelił wprowadzony niewiele wcześniej z ławki rezerwowych na boisko Lucjan Klisiewicz.

Po wygranej Puszcza jest na czwartym miejscu w tabeli. Pozostaje kandydatem do bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy tak jak drugi Ruch Chorzów, trzeci Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz piąta Wisła Kraków. Do zakończenia rozgrywek pozostała jedna kolejka.

Skra Częstochowa - Puszcza Niepołomice 0:3 (0:1)
0:1 - Artur Siemaszko 25'
0:2 - Rok Kidrić 81'
0:3 - Lucjan Klisiewicz 90'

Skra: Jakub Bursztyn – Szymon Szymański, Adam Mesjasz, Oskar Krzyżak, Jan Flak, Bartosz Baranowicz, Bartłomiej Babiarz (68' Adam Olejnik), Kamil Lukoszek (68. Mateusz Winciersz), Piotr Pyrdoł (68' Radosław Gołębiowski), Piotr Nocoń, Gracjan Jaroch (68' Jakub Sangowski)

Puszcza: Kewin Komar – Roman Jakuba, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Sołowiej, Piotr Mroziński, Wojciech Hajda, Jakub Serafin (90' Jakub Stec), Artur Siemaszko (64' Emile Thiakane), Dominik Frelek (63' Jakub Bartosz), Kamil Zapolnik (64' Adam Kramarz), Rok Kidrić (90' Lucjan Klisiewicz)

Żółte kartki: Nocoń, Szymański, Krzyżak, Mesjasz (Skra) oraz Siemaszko, Jakuba, Wojcinowicz (Puszcza)

Czerwona kartka: Piotr Nocoń (Puszcza) /87' - za drugą żółtą/