Ekspresowe decyzje w Lechu Poznań. Skala zmian będzie ogromna!

Sezon 2022/2023 dopiero się zakończył, ale w Lechu zapadło już sporo decyzji kadrowych. Klub podjął decyzję dotyczącą przyszłości kolejnych zawodników.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Nowe ustalenia dotyczą zawodników, którzy przebywali ostatnio na wypożyczeniach. Latem przy Bułgarskiej zameldują się bramkarz Bartosz Mrozek (ostatnio Stal Mielec), prawy obrońca Filip Borowski (Zagłębie Sosnowiec) oraz środkowy obrońca Maksymilian Pingot (Odra Opole).

- Każdy z nich rozwinął się piłkarsko, nabrał niezbędnego doświadczenia i mamy nadzieję, że pokażą swoją jakość w "Kolejorzu" - powiedział na łamach oficjalnego serwisu klubu dyrektor sportowy poznaniaków, Tomasz Rząsa.

Decyzji jest jednak więcej. Wypożyczenie w Lechu kończy Mateusz Żukowski, który nie przebił się do składu i wraca do Rangers FC. Klub żegna ponadto dwóch bramkarzy - Artura Rudko oraz Dominika Holca.

Na razie do stolicy Wielkopolski nie powrócą Antoni Kozubal, a także Krzysztof Bąkowski. Ten pierwszy występuje aktualnie w GKS Katowice, natomiast młody bramkarz - w Stali Rzeszów. Ich przyszłość jeszcze się wyjaśni, lecz na pewno nadal będą przebywać na wypożyczeniach - albo w obecnych zespołach, albo gdzie indziej.

Wcześniej ogłoszono rozstanie z Lubomirem Satką, Pedro Rebocho i Michałem Skórasiem. Przedłużono natomiast kontrakty z Filipem Szymczakiem, Barrym Douglasem oraz Filipem Dagerstalem.

->Wyniki PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy

->Klasyfikacja strzelców PKO Ekstraklasy

->Tabela domowa PKO Ekstraklasy

->Tabela wyjazdowa PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy (pierwsze połowy)

->Tabela PKO Ekstraklasy (drugie połowy)

ZOBACZ WIDEO:Rozmawiał z Lewandowskim w Barcelonie. "Ta decyzja była słuszna"
Czy Bartosz Mrozek będzie w przyszłym sezonie pierwszym bramkarzem Lecha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×