Ile zarobi Szymon Marciniak? Duże pieniądze za finał Ligi Mistrzów

Przed Szymonem Marciniakiem bardzo wymagające zadanie. Polak będzie rozjemcą finału Ligi Mistrzów. Przy okazji każdego takiego wydarzenia, istotny jest aspekt finansowy. Ile zarobi Polak na tym meczu, jak i na całym sezonie Ligi Mistrzów?

Kuba Duda
Kuba Duda
Szymon Marciniak Getty Images / Michael Regan - UEFA / Szymon Marciniak
Polscy kibice z pewnością będą dokładniej obserwowali finał Ligi Mistrzów, ze względu na to, że będą mieli swojego reprezentanta w tym spotkaniu. Sędziować to starcie będzie Szymon Marciniak, co oczywiście sprawia, że będziemy z jeszcze większą uwagą obserwowali ten mecz.

Taka sama sytuacja miała oczywiście miejsce kilka miesięcy temu, gdy podczas finału mistrzostw świata obserwowaliśmy polskiego sędziego. Wtedy Marciniak zaprezentował się ze świetnej strony, był praktycznie bezbłędny i miejmy nadzieję, że podobnie będzie w sobotni wieczór w Stambule.

Zapewne sporo osób zastanawia się, ile pieniędzy dostanie Polak za sędziowanie takiego meczu. Otóż odpowiedź jest dość prosta. Przy okazji meczów Ligi Mistrzów UEFA ma stałe stawki dla arbitrów. Z danych portalu SportingFee wynika, że każdy z arbitrów z grupy Elite, za takie spotkanie otrzymuje 10 tysięcy dolarów, co obecnie daje około 41 tysięcy złotych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kobiety też strzelają piękne bramki. Ale przymierzyła!

Marciniak oczywiście należy do wspomnianej wyżej grupy, więc powyższe kwoty są dokładnym odzwierciedleniem tego, co zarobi za finał Ligi Mistrzów. A ile dostanie łącznie za wszystkie mecze? Decydujące starcie będzie jego ósmym meczem tych rozgrywek w tym sezonie, więc rozgrywki 2022/2023 dadzą mu 80 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu daje ponad 330 tysięcy złotych.

Za finał mistrzostw świata 42-latek dostał dokładnie tyle samo pieniędzy, ile dostanie za finał Ligi Mistrzów. Oczywiście tyle samo w dolarach, bo w grudniu 10 tysięcy dolarów dawało 44 tysiące złotych. Natomiast za cały pobyt na mundialu Polak zarobił więcej, niż za sezon w europejskich rozgrywkach. Wtedy za cały turniej otrzymał prawie 420 tysięcy złotych.

Finał Ligi Mistrzów Manchester City - Inter Mediolan w sobotę o godz. 21. Transmisja w TVP 2, TVP Sport, Polsacie i Polsacie Sport 1 oraz na platformie Pilot WP. Relacja tekstowa na WP SportoweFakty.

Czytaj też:
Polacy zabrali głos ws. Marciniaka
Zaskakujący zwrot ws. młodej gwiazdy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×