Jak on to zrobił?! Wojciech Szczęsny niczym ściana [WIDEO]

Reprezentacja Polski pokonała po golu Jakuba Kiwiora Niemców (1:0). Bohaterem spotkania był jednak Wojciech Szczęsny. Oto wszystkie jego niesamowite interwencje.

Łukasz Witczyk
Wojciech Szczęsny Getty Images / Mateusz Słodkowski/DeFodi Images / Wojciech Szczęsny
Po raz drugi w historii reprezentacja Polski wygrała mecz z Niemcami. Strzelcem jedynego gola dla Biało-Czerwonych był Jakub Kiwior, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Choć Niemcy mieli przewagę w niemal każdym elemencie, to nie zdołali odwrócić losów spotkania.

Bohaterem naszej reprezentacji był Wojciech Szczęsny. Bramkarz Biało-Czerwonych miał sporo pracy podczas spotkania z Niemcami. Zwłaszcza w drugiej połowie rywale robili wszystko, by pokonać gracza Juventusu. Ten jednak był nie do pokonania i bronił wszystkie strzały, jakie zmierzały w jego kierunku.

W całym spotkaniu Niemcy oddali aż 27 strzałów, z czego 10 było celnych. Każdy z nich obronił Szczęsny. Kilkukrotnie robił to w świetnym stylu. Kompilację jego skutecznych interwencji na Twitterze zamieścił kanał TVP Sport. Wszystko można zobaczyć poniżej.

O tym, że Szczęsny miał wiele powodów do wykazania się swoimi umiejętnościami świadczy długość nagrania. Wynosi ono 2 minuty i 15 sekund. - Najlepszy zawodnik naszej drużyny, bez dwóch zdań. Nie ma mocnego na Wojtka Szczęsnego. Prawdziwa zmora dla zawodników niemieckich - chwalił Szczęsnego komentujący mecz Marcin Żewłakow.

Dla Szczęsnego było to 73. spotkanie w barwach narodowych. W 31 z nich zachował czyste konto.