Błysk Polaka. Zdobył gola w 1. minucie meczu [WIDEO]

Mateusz Bogusz znów błysnął w rozgrywkach Major League Soccer. Polak w 1. minucie strzelił gola dla Los Angeles FC. Tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie w starciu z Seattle Sounders (1:0).

Łukasz Witczyk
Mateusz Bogusz Twitter / Na zdjęciu: Mateusz Bogusz
W marcu Mateusz Bogusz przeszedł z Leeds United do Los Angeles FC. W klubie z Premier League nie dostał prawdziwej szansy, ale w rozgrywkach Major League Soccer pokazuje, że warto na niego stawiać. W meczu z Seattle Sounders dał próbkę swoich umiejętności.

Już w 1. minucie meczu polski piłkarz cieszył się z gola. Bogusz popisał się świetną akcją. Ruszył z piłką w okolicach środka boiska, przebiegł z nią 30 metrów i huknął zza pola karnego. Bramkarz rywali nie miał szans na skuteczną interwencję. Akcję można zobaczyć poniżej.

Bogusz w MLS rozegrał już jedenaście spotkań. Zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Jego zespół jest liderem Konferencji Zachodniej MLS. W 17 spotkaniach zdobył 32 punkty i drugie St. Louis City wyprzedza o 3 "oczka", ale ma rozegrany jeden mecz mniej.

21-letni Polak swoją karierę rozpoczynał w Ruchu Chorzów. Jako nastolatek przeniósł się do Leeds United. Stamtąd był wypożyczany do klubów z niższych lig hiszpańskich. W marcu za milion euro przeniósł się do Los Angeles FC.