W tym kraju zapłacisz monetą z wizerunkiem "Lewego". Nie chodzi o Polskę

W poprzednim roku Mennica Gdańska wypuściła monety z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego. Teraz pojawiła się druga z serii. Co ciekawe, jest kraj, w którym można nawet nimi płacić. I nie chodzi tutaj o Polskę.

JF
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Pierwsze monety Mennica Gdańska wypuściła już w 2022 roku. Z uwagi na to, iż miały one upamiętnić dokonania najlepszego polskiego piłkarza, seria nosi nazwę "Robert Lewandowski. Droga do marzeń".

Oczywiście w głównej mierze jest to ukłon w stronę kolekcjonerów. To głównie takie osoby decydują się na pozyskanie monet, które niezbyt sprawdzą się w innych przypadkach z uwagi na swoje ceny.

Moneta "Talent" to nominał 5 dolarów nowozelandzkich, czyli około 12,5 złotych. W przypadku jej zakupu z Mennicy Gdańskiej, trzeba zapłacić aż 2999 zł.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on wyprawiał! Kapitalna postawa bramkarza

Jeżeli chodzi o świeżo wypuszczoną monetę "Zwycięzca", jej wartość to 50 dol. nowozelandzkich, co daje 125 zł. Jednak zdecydowanie wyższa jest cena jej kupna, która wynosi aż 11,999 zł.

Monety z Lewandowskim posiadają nominał wyrażony w dolarach nowozelandzkich z uwagi na polski prawo. Pozwala ono na emitowanie monet z walutą wyrażoną w złotówkach tylko i wyłącznie Narodowemu Bankowi Polskiemu.

Rząd Niue zapewnia jednak, że na terytorium, które stowarzyszone Nowej Zelandii, monety te są prawdziwe i legalne. Tym samym w tamtym państwie można nimi płacić. Jednak biorąc pod uwagę ich ceny w Mennicy Gdańskiej, jest to kompletnie nieopłacalne.

Przeczytaj także:
Co dalej z Piotrem Zielińskim? "Nie otrzymano oficjalnych ofert"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×