Powrót Jakuba Piotrowskiego pomógł w eliminacjach Ligi Mistrzów

Ludogorec Razgrad wrócił z dalekiej podróży w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Z Jakubem Piotrowskim w składzie zwyciężył 4:0 z KF Ballkani i odrobił dwubramkową stratę sprzed tygodnia.

Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad
Ludogorec zabrał się do odrabiania strat po wstydliwej porażce 0:2 poniesionej w pierwszym meczu w Kosowie. Mistrz Bułgarii był skuteczniejszy na własnym terenie i w pierwszej połowie rewanżu odpowiedział dwoma golami. Strzelcem obu był Bernard Tekpetey. W drugiej sytuacji zamknął on dośrodkowanie, którego nie udało się zakończyć strzałem głową Jakubowi Piotrowskiemu.

Były kadrowicz Czesława Michniewicza nie grał w pierwszym meczu. Jego powrót do składu pomagał Ludogorcowi, który krótko po przerwie poszedł za ciosem. Gol Matiasa Tissery w 49. minucie dał już wynik premiujący awansem Ludogorcowi. Argentyńczyk wykorzystał katastrofalne wyprowadzenie piłki przez zawodników KF Ballkani we własnym polu karnym.

Piłkarze KF Ballkani mieli jeszcze czas na reakcję, ale wspierani dopingiem piłkarze Ludogorca nie pozwolili sobie na wypuszczenie korzystnego wyniku. Po golu Caio Vidala na 4:0 w 78. minucie było praktycznie pozamiatane, a asystował przy nim Spas Delew, były skrzydłowy Pogoni Szczecin. Pięć minut później Jakub Piotrowski opuścił boisko, a jego drużyna była już praktycznie pewna awansu.

W trudnych okolicznościach poradzili sobie również piłkarze FK Astana i Slovana Bratysława. Mistrz Kazachstanu zremisował u siebie 1:1 i stracił gola w pierwszej połowie rewanżu z Dinamem Tbilisi. W podbramkowej sytuacji odpowiedział dwoma golami w ciągu dwóch minut i odniósł zwycięstwo 2:1 na miarę awansu. Z kolei Slovan wygrał 2:0 ze Swiftem Hasperange. Zdobył oba gole z rzutów karnych, a wcześniej mistrz Luksemburga nie wykorzystał jedenastki.