Messi już czaruje. Kapitalny gol w debiucie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: gol Lionela Messiego w debiucie w Interze
Twitter / / Na zdjęciu: gol Lionela Messiego w debiucie w Interze

Lionel Messi ma za sobą debiut w Interze Miami. Argentyński piłkarz strzelił pięknego gola, a jego zespół wygrał mecz towarzyski z Cruz Azul (2:1). Zobacz trafienie mistrza świata.

Przenosiny Lionela Messiego z Paris Saint-Germain do Interu Miami to jeden z największych hitów transferowych letniego okienka. Argentyńczyk postanowił spróbować swoich sił w jednym z najsłabszych klubów w Major League Soccer, gdzie ma zarabiać gigantyczne pieniądze.

Messi ma już za sobą debiut w nowej drużynie. W sobotę wystąpił w meczu towarzyskim rozgrywanym w ramach League Cup. Rywalem była meksykańska drużyna Cruz Azul. Spotkanie dostarczyło wielu emocji i zakończyło się wygraną Interu 2:1. Ogromna w tym zasługa argentyńskiego piłkarza.

W 94. minucie meczu Messi zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Były zawodnik PSG egzekwował rzut wolny z ponad dwudziestu metrów. Uderzył precyzyjnie w okienko bramki i nie dał żadnych szans golkiperowi rywali.

Radości nie było końca. Messi pokazał, że jest w formie. Jego trafienie oklaskiwał m.in. szef Interu David Beckham. Piłkarz utonął w objęciach kolegów, którzy gratulowali mu udanego wejścia do drużyny. Gola Messiego można zobaczyć poniżej.

Inter do przerwy prowadził 1:0 po golu Roberta Taylora. Messi pojawił się na boisku w 54. minucie, a razem z nim do gry wszedł Sergio Busquets. Dodajmy, że jedynego gola dla Cruz Azul strzelił Uriel Antuna.

Cruz Azul - Inter Miami 1:2 (0:1) 0:1 - Robert Taylor 44' 1:1 - Uriel Antuna 64' 1:2 - Lionel Messi 90+4'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty