Kapitalne wejście zmiennika w GKS-ie Katowice

GKS Katowice zwyciężył na zakończenie kolejki 3:1 z Chrobrym Głogów. Najważniejszym piłkarzem meczu był Mateusz Mak, który potrzebował pięciu minut na zdobycie dwóch goli po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Mateusz Mak w barwach GKS-u Katowice Materiały prasowe / GKS Katowice / Mateusz Mak w barwach GKS-u Katowice
Mateusz Mak dołączył do GKS-u Katowice w letnim oknie transferowym po rozstaniu ze Stalą Mielec. Był to jeden z ciekawszych ruchów na zapleczu PKO Ekstraklasy. Na razie Mak jest zmiennikiem, ale jeżeli będzie równie skuteczny jak w poniedziałek, zanosi się na wczesne przebicie do składu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. GKS Katowice prowadził dzięki uderzeniu innego skrzydłowego Adriana Błąda, ale nacieszył się pozytywnym wynikiem przez zaledwie dwie minuty. Odpowiedział Rafał Wolsztyński strzałem głową do bramki gospodarzy.

Kluczowe dla wyniku okazało się wejście z ławki rezerwowych Mateusza Maka w 67. minucie. Po chwili wykorzystał dogranie innego zmiennika Jakuba Araka i odzyskał prowadzenie dla katowiczan. W 72. minucie Mateusz Mak wykorzystał podanie Adriana Błąda na zakończenie szybkiego ataku na połowie odsłoniętego Chrobrego.

GKS Katowice zwyciężył po raz pierwszy w sezonie po porażce 0:1 z Miedzią Legnica na inaugurację. Chrobry Głogów pozostaje bez punktu, a w spotkaniach z Lechią Gdańsk i GieKSą Katowice stracił siedem bramek.

GKS Katowice - Chrobry Głogów 3:1 (1:1)
1:0 - Adrian Błąd 20'
1:1 - Rafał Wolsztyński 22'
2:1 - Mateusz Mak 68'
3:1 - Mateusz Mak 72'

GKS: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski (82' Adrian Danek), Oskar Repka, Arkadiusz Jędrych, Aleksander Komor, Grzegorz Rogala, Adrian Błąd (82' Alan Bród), Rafał Figiel (55' Shun Shibata), Antoni Kozubal, Mateusz Marzec (67' Mateusz Mak), Sebastian Bergier (68' Jakub Arak)

Chrobry: Damian Węglarz - Artur Bogusz (79' Dawid Hanc), Gabriel Estigarribia (79' Elvis Stuglis), Albert Zarówny, Mavroudis Bougaidis, Paweł Tupaj, Rafał Wolsztyński (71' Sebastian Steblecki), Patryk Mucha, Robert Mandrysz, Szymon Bartlewicz (72' Mateusz Machaj), Mikołaj Lebedyński (78' Kamil Wojtyra)

Żółte kartki: Bergier, Błąd (GKS) oraz Mandrysz (Chrobry)