Kanonada. Klub Sebastiana Szymańskiego nie miał litości

Fenerbahce nie miało problemu z pokonaniem Zimbru Kiszyniów w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Turecka drużyna dorzuciła jeszcze cztery gole do okazałej zaliczki z pierwszego meczu, a Sebastian Szymański był ponownie zmiennikiem.

Fenerbahce Stambuł w czasie przygotowań do meczu Instagram / Fenerbahce Stambuł / Fenerbahce Stambuł w czasie przygotowań do meczu
Piłkarze Fenerbahce zapewnili sobie komfort przed rewanżem w Kiszyniowie, ponieważ w pierwszym meczu z Zimbru zwyciężyli 5:0. Jednego z goli strzelił Sebastian Szymański, ale także rewanż rozpoczął na ławce rezerwowych. Fenerbahce postrzelało również w drugim spotkaniu, choć na rozwiązanie worka z bramkami potrzebowało ponad połowy meczu. Skończyło się wynikiem 4:0, a Szymański wszedł z ławki rezerwowych w 65. minucie za Joshuę Kinga.

W swoim dwumeczu postrzelała jeszcze efektowniej łotewska Valmiera FC. Stanęło na 11 golach wbitych sanmaryńskiemu Tre Penne. Przez pewien czas w rewanżu pachniało rekordem europejskich pucharów, ponieważ gospodarze wbili Tre Penne cztery gole w 12 minut. Ściągnęli jednak nogę z gazu i stanęło na pokonaniu bezradnych gości 7:0.

W środę o pozostanie w europejskich pucharach walczył również klub Adriana Cieślewicza. Przeciwnikiem New Saints FC jest Swift Hasperange. Pierwsza konfrontacja w Walii zakończyła się szczęśliwym remisem 1:1 dla Świętych. W rewanżu przegrali 2:3 i pożegnali się z eliminacjami Ligi Konferencji Europy.