Ich kraj jest 50. w rankingu UEFA. Sprawili potężną sensację

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / FC Santa Coloma / Na zdjęciu: piłkarze FC Santa Coloma po awansie
Facebook / FC Santa Coloma / Na zdjęciu: piłkarze FC Santa Coloma po awansie

FC Santa Coloma sprawił nieprawdopodobną sensację w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Klub z Andory przystępował do rewanżu z czarnogórską Sutjeską z dwubramkową stratą, a mimo to awansował dalej. To największy sukces w historii klubu.

Klub z Andory jeszcze nigdy nie dotarł do III rundy eliminacji europejskich pucharów. Udało się to zmienić dopiero w sezonie 2023/2024 za sprawą FC Santa Coloma.

Najpierw Andorczycy wyeliminowali walijski Penybont. W pierwszym meczu padł remis, natomiast w rewanżu zwyciężyli 2:0 i trafili na Sutjeskę Niksić.

Mecz w Czarnogórze nie poszedł po ich myśli. Porażka 0:2 mocno skomplikowała sytuację FC Santa Coloma. Podopieczni Dmitrija Czeryszewa nie zamierzali się jednak poddawać.

W rewanżu już w pierwszej połowie odrobili część strat po golu Mario Mourelo. Po zmianie stron podwyższył doświadczony Marc Nierga.

Taki wynik sprawiał, że o losach awansu do kolejnego etapu decydowała dogrywka. W niej Ivan Garrido strzelił na 3:0 i dał sensacyjny awans swojej ekipie.

Odnotujmy, że Andora zajmuje 50. miejsce w rankingu UEFA (przed meczem była to 53. lokata). FC Santa Coloma natomiast awansowała na 322. pozycję w zestawieniu klubowym. W kolejnej rundzie Andorczycy zmierzą się z holenderskim AZ Alkmaar.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy FC Santa Coloma wyeliminuje AZ Alkmaar?