Polonia Warszawa ruszyła z miejsca. W Gdyni nerwowo

Polonia Warszawa podniosła się po dwóch porażkach i zwyciężyła po raz pierwszy po awansie do Fortuna I ligi. Beniaminek pokonał 3:2 Arkę Gdynia, która jak dotąd wywalczyła zaledwie dwa punkty w trzech kolejkach.

Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024 WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024
W poniedziałek na zapleczu PKO Ekstraklasy zostały rozegrane dwa mecze i do obu przystąpiły kluby, które nie odniosły zwycięstwa w dwóch kolejkach rozpoczynających sezon. Arka Gdynia, będąca po dwóch remisach, podjęła Polonię Warszawa, która na własnym stadionie poniosła porażki z GKS-em Tychy i z Wisłą Kraków.

Polonia dwa razy obejmowała prowadzenie w pierwszej połowie i zeszła do szatni z zaliczką 2:1. Wojciech Fadecki przypomniał o sobie na Pomorzu, gdzie był piłkarzem między innymi Błękitnych Stargard oraz Raduni Stężyca i zakończył strzałem do bramki kontratak. Z kolei Michał Bajdur w trzecim meczu sezonu zdobył już drugiego gola z rzutu wolnego.

Arka wmieszała się pierwszym golem w rozgrywkach Karola Czubaka, który w poprzednim sezonie został najlepszym strzelcem ligi i wzbudzał duże zainteresowanie na rynku transferowym. Karol Czubak wykorzystał możliwość wykonania dobitki po uderzeniu Olafa Kobackiego zatrzymanym przez Mateusza Kuchtę. Dzięki temu trafieniu Arka miała jeszcze realną szansę na zapunktowanie w meczu z beniaminkiem.

Po przerwie kolejne gole, ale przez całą drugą część bliżej zdobycia kompletu punktów była Polonia. W 74. minucie Michał Kołodziejski główkował na 3:1 po wrzutce z rzutu wolnego, na co Arka odpowiedziała już tylko golem kontaktowym na 2:3. Gdynianie raz jeszcze nie popisali się pod wodzą Wojciecha Łobodzińskiego i ponoszą straty na początku sezonu.

W drugim, poniedziałkowym meczu Resovia zremisowała 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopieczni Mirosława Hajdy przerwali trwającą od początku sezonu niemoc strzelecką, ale gol na 1:0 Macieja Górskiego wystarczył do zdobycia punktu. Górale odpowiedzieli w 80. minucie golem na 1:1 dopiero co wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Lionela Abate.