Kadrowicz pokazał wysoką formę. Wypracował dwie bramki [WIDEO]

W nowych barwach Sebastian Szymański zaprezentował się kapitalnie. Piłkarz Fenerbahce popisał się dwoma asystami w meczu z Mariborem (3:1).

Rafał Szymański
druga asysta Szymańskiego Twitter / S Sport Plus / Na zdjęciu: druga asysta Szymańskiego
Fenerbahce Stambuł latem dokonało poważnych wzmocnień, sprowadzając między innymi Sebastiana Szymańskiego. Turecki zespół przeszedł do konkretów w drugiej połowie meczu eliminacyjnego Ligi Konferencji Europy z Mariborem.

W 58. minucie reprezentant Polski podszedł do piłki ustawionej w narożniku boiska, a następnie znakomicie dośrodkował w pole karne. Pojedynek powietrzny wygrał Rodrigo Becao, który strzałem głową trafił do siatki i dał radość lokalnym kibicom.

Szymański przypomniał o sobie cztery minuty później. Zawodnicy Fenerbahce przeprowadzili składną akcję na lewej stronie boiska, kadrowicz przedostał się w pole karne i wypatrzył wbiegającego Irfana Kahveciego. Pomocnik miejscowych musiał tylko dostawić nogę.

Ostatecznie Fenerbahce wygrało 3:1, bo na listę strzelców wpisali się jeszcze Mark Strajnar (NK Maribor) oraz Dusan Tadić. Szymański grał od początku drugiej połowy i niewątpliwie spisał się na medal.

24-latek zaczyna spłacać swój transfer. W letnim okienku transferowym Turcy przeznaczyli prawie 10 milionów euro, by sprowadzić kluczowego gracza Feyenoordu Rotterdam.