La Liga znowu gra! Dwa gole na początek

Rozpoczął się sezon w La Liga. W pierwszym meczu padły dwa gole. Nie było niespodzianki. Faworyzowane Rayo Vallecano wygrało na boisku Almerii 2:0.

Michał Piegza
piłkarze Rayo Vallecano PAP/EPA / Carlos Barba / Na zdjęciu: piłkarze Rayo Vallecano
W La Liga rozpoczął się sezon 2023/24. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny, które nie są wymienianie wśród tych, które mają się bić w czołówce.

W poprzednim sezonie Almeria do końca drżała o utrzymanie. Z kolei zawodnicy Rayo Vallecano, dość niespodziewanie, mieli szansę na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Ostatecznie sztuka nie udała się.

Losy starcia w Almerii rozstrzygnęły się w pierwszych dwóch kwadransach. Goście w tym czasie zdobyli dwie bramki, obie po rzutach karnych.

Pierwszego gola w sezonie zdobył w 20. minucie Isi Palazon, osiem minut później "jedenastkę" wykorzystał Randy Nteka.

UD Almeria - Rayo Vallecano 0:2 (0:2)
0:1 - Palazon (k.) 20'
0:2 - Nteka (k.) 28'

Sevilla FC - Valencia CF 1:2 (0:0)
0:1 - Diakhaby 60'
1:1 - En Nesyri 69'
1:2 - Guerra 88'